היום ה-26 למבצע "צוק איתן"- דקה אחרי דקה

היום ה-26 למבצע "צוק איתן": כבר בשעות הלילה, הודיעו בזרוע הצבאית של חמאס כי אין בידיהם מידע אודות הקצין הנעדר הדר גולדין, וטענו כי קיימת אפשרות שנהרג יחד עם חוליית החוטפים. במקביל, צה"ל המשיך בסדרת התקיפות הלילה ברצועת עזה

"צוק איתן" - יום 26: דקה אחר דקה (דובר צה"ל)

היום ה-26 למבצע "צוק איתן": הקבינט המדיני ביטחוני דן עד לשעות הלילה המאוחרות בשאלת הרחבת הלחימה בעזה, זאת לאחר שאתמול (ו') דווח כי קצין צה"ל, סג"מ הדר גולדין נחטף במהלך הלחימה. בינתיים בזרוע הצבאית של חמאס הצהירו: "אין בידינו מידע על החייל הנעדר. ייתכן והוא נהרג יחד עם לוחמינו באחת ההפצצות". מבצע "צוק איתן" - עדכונים שוטפים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

19:37: הותר לפרסום כי הצבא מצא שני אופנועים בתוך מנהרת טרור ברפיח, שככל הנראה נועדו לסייע בהברחת ישראלים חטופים.

18:57: אזרח נפצע, ככל הנראה באורח קשה, מפצצת מרגמה שנורתה לעבר המועצה האזורית אשכול. הוא פונה במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

18:15: מערכת כיפת ברזל מיירטת רקטה שנורתה לעבר העיר אשקלון.

16:48: שלוש רקטות שנורו מעזה התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק מירי זה.

הירי נמשך לעוטף עזה כל העת (חדשות 2)

15:01: אזעקת צבע אדום נשמעה במועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב. טרם דווח על יירוטים או נפילות באזור.

14:58: שלוש רקטות התפוצצו סמוך ליישוב במועצה האזורית אשכול. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

14:34: אזעקת צבע אדום נשמעה במועצה האזורית אשכול. טרם דווח על יירוטים או נפילות באזור.

13:45: הקבינט המדיני בטחוני החליט לא לשלוח משלחת ישראלית למצרים כדי לדון בהפסקת האש. גורם מדיני בכיר אמר כי הוכח שאין לסמוך על אמינות חמאס. את הודעת חמאס בעניין חטיפתו של הדר גולדינג הגדיר כ"מהלך מתוחכם ומניפולטיבי".

12:59: חייל צה"ל נפצע באורח קל-בינוני מפגיעת פצצת מרגמה במועצה האזורית אשכול לפני זמן קצר. הוא פונה לקבלת טיפול בבית החולים תל השומר.

12:45: אזעקת צבע אדום נוספת נשמעה במועצה האזורית אשכול. טרם דווח על יירוטים או נפילות באזור.

12:44: ארבע רקטות התפוצצו מחוץ ליישובים בשטחי המועצה האזורית אשכול.

12:35: אזעקה נשמעה במועצה האזורית אשכול. טרם דווח על יירוטים או נפילות באזור.

12:23: אזעקת צבע אדום נשמעה במועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב. טרם דווח על יירוטים או נפילות באזור.

12:07: קצין בכיר בצה"ל התייחס לחטיפתו של סג"מ הדר גולדין ואמר כי "אין הנחת עבודה לגבי האם הוא בחיים או לא". לדברי הקצין, הסיבה לפיה אין אפשרות לקבוע מה מצבו נובעת מהעובדה שהוא ושני החיילים הנוספים שנהרגו היו צמודים.

11:57: סוכנות הסיוע של האו"ם, אונר"א, מדווחת על 250 אלף פליטים ברצועת עזה מאז תחילת המבצע. בנוסף דיווחו בסוכנות כי מרבית הפליטים משתכנים ב-90 מתקנים של הסוכנות ברחבי הרצועה.

11:55: טנקים של צה"ל תופסים עמדות על ציר פילדלפי על מנת להשתלט על כל האזור שבו ישנה תשתית של מנהרות - כך על פי דיווחים של כלי תקשורת פלסטיניים. עוד דווח על חילופי אש והרעשה אווירית כבדה על קו הגבול.

11:25: הבוקר תקף צה"ל באמצעות כלי טייס של חיל האוויר את המשגר ממנו נורה מטח הרקטות לאזור השרון מוקדם יותר. באותו מטח יורטו שתי רקטות על ידי מערכת כיפת ברזל. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

11:17: במהלך היממה האחרונה תקף צה"ל 200 מטרות טרור ברצועת עזה. קצין בכיר אמר כי "במהלך היום פוצצו ארבע מנהרות". הקצין הוסיף: אנחנו מאוד קרובים להשלמת המבצע מבחינת הטיפול במנהרות".

09:37: ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הלילה שיחה עם השגריר האמריקני בישראל דן שפירו, שבה הביע כעס על אופן התייחסות ארה"ב למדיניותו מול חמאס. על פי הדיווח ב-AP, נתניהו אמר לשפירו שעל ממשל אובמה "לא לפקפק בו שוב".

07:47: הפלסטינים דיווחו כי 107 בני אדם נהרגו במהלך הלילה ברצועת עזה, כתוצאה מהפצצות צה"ל. 35 נהרגו בתקיפות צה"ל ברפיח בלבד. חילופי האש הכבדים החלו לאחר שהפסקת האש בת 72 השעות הופרה על ידי חמאס שככל הנראה שבה את קצין צה"ל סג"מ הדר גולדין.

06:07: מטח רקטות נורה מרצועת עזה לעבר אזור השרון, גוש דן ובאר שבע. שבע רקטות יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. לא דווח על נפגעים או נזק.

04:45: הקונגרס האמריקני אישר: מענק כספי בסך 225 מיליון דולר ל"כיפת ברזל".

הקונגרס אישר סיוע לכיפת ברזל (רויטרס)

04:28: הסעודים מגנים את אדישות הקהילה הבינלאומית ל"פשעי המלחמה המתבצעים בעזה" בשני הצדדים.

02:05: הזרוע הצבאית של חמאס מודיעה: אין בידינו מידע על חייל נעדר, ייתכן ונהרג עם אנשינו בהפצצות צה"ל.

"אין מידע", סג"מ גולדין

00:30: הפלסטינים: צה"ל תקף מבנה או"ם באזור רפיח, אלפים נמלטו מהעיר.