הקצין גולדין לחניכיו במכתב מרגש: "אנחנו נינג'ות, מכים חזק"

רגע לפני שהתגייס לצה"ל, נפרד סג"ם הדר גולדין מחניכיו בבני עקיבא במכתב ארוך ומרגש: "אנחנו מכים חזק, מגנים, שומרים ונעלמים לתוך הלילה, ושום פושע או מפלצת לא יצליח לשנות את זה". חניכיו סיפרו על מדריך אהוד: "אגדי, כולם הלכו אחריו"

במשך שנים שימש סגן-משנה הדר גולדין כמדריך בבני עקיבא, וכשנאלץ להתגייס ולהיפרד מהם הוא שלח להם מכתב ארוך ומרגש, שבו הוא הבטיח שתמיד ישמור עמם על קשר ויהיה המדריך שלהם לעד. הבוקר (ו') הוא נלקח בשבי החמאס, במהלך היתקלות עם מחבלים ברפיח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו חיים יחד, מתאמנים יחד, נלחמים יחד", הוא כתב. "אנחנו תמיד יחד, אנחנו נינג'ות, אנחנו מכים חזק, מגנים, שומרים ונעלמים לתוך הלילה, ושום פושע או מפלצת לא יצליח לשנות את זה את מה שחשוב לכן תמיד נהיה אחים".

את המכתב הוא סיים במילים: "תמיד כל מדריך כותב 'תשמרו על קשר ובלה בלה בלה', אני אומר לכם אני אשמור על קשר, שום דבר לא יפריד בינינו, הבטחתי ואני אקיים, אני תמיד שלכם, בשבילכם ולעולם אני לא אפסיק להיות המדריך שלכם, מאמין בכם אוהב אתכם מהלב ומחובר אליכם מהנשמה".

הקשר עם החניכים נמשך הרבה מעבר לשעות הפעילות והחניכים שלו מספרים על מדריך אהוב. "הוא היה אגדי, אין כאלה, הוא היה יודע להרים אותנו, היינו שבט לא הכי קל וכולם הלכו אחריו בעיניים עצומות", סיפרה רוני מוזס, חניכה לשעבר.

ד"ר שמחה גולדין (חדשות 2)

עומר רחמים, חבר ילדות שלו הוסיף: "הוא בחור עם מרץ, אידיאליסט, ערכי ואנו מלאי תקווה אמונה וביטחון שהדבר הנכון יקרה". תוך כדי המצב בעוד הוא נלחם בעזה, הוא הספיק להתארס לחברתו בשנים האחרונות ובעוד חודשיים הם אמורים להתחתן וכולם מקווים שעוד הרבה לפני זה הוא יחזור לביתו בריא ושלם.

באוקטובר האחרון גולדין שמתגורר בכפר סבא התראיין בערוץ 7 לרגל סיום קורס קצינים יחד עם אחיו. "מחנכים אותך שכדי שתבין שבחיים אתה יכול לבחור להתעסק בעצמך ולבחור לעשות דברים גדולים", הוא אמר.

אביו של החייל, ד"ר שמחה גולדין חיזק היום את ידי הצבא בלחימה: "אנו בטוחים שצה"ל לא יפסיק בשום אופן עד שיהפכו כל אבן ברצועת עזה ויחזירו את הדר בריא ושלם".

קצין צה"ל בשבי חמאס - הסיקור המלא:

הרשת נרתמת: "Hadar come home"

הקצין שנהרג ספד ב-2007 לחברו: "לוויות – בזבוז זמן"

המתווך בעסקת שליט: "בחמאס תכננו מראש להפתיע עם מתאבד ולחטוף חייל"

פורסמו שמות ההרוגים בתקרית ברפיח

קרי: "חמאס חייב לשחרר את השבוי"

אבי החייל שנשבה: "בטוחים שצה"ל יהפוך כל אבן"

חמאס מכחיש: "לא חטפנו את החייל"

שכנים וחברים בבית משפחת גולדין: "הם חזקים"

נועם שליט לחדשות 2 Online: "מרגישים רע מאוד, כמו כל המדינה"

סג"מ הדר גולדין בריאיון לפני כשנה: "גדלתי על אהבת העם והארץ"

גורם מדיני: "התגובה לחטיפת הקצין תהיה קשה"

חשש: קצין צה"ל נפל בשבי חמאס; שני חיילים נהרגו