האב כתב לבן הלוחם יום לפני שנהרג: "לא עוברת דקה שאני לא חושב עליך"

הותרו לפרסום שמותיהם של 5 החיילים שנהרגו אמש מפגיעת הפצמ"ר באשכול. יום לפני התקרית, כתב אביו של סמ"ר שי קושניר לבנו: "אני חי בתחושה שלא ראיתי אותך כבר שנים. אני יודע ומאמין שאתה והחברים שלך חזקים, נחושים ומלאי מוטיבציה להשלים את המלאכה הקשה שנפלה בחלקכם"

צה"ל התיר לפרסום את שמותיהם של חמשת החיילים שנהרגו אמש מפגיעת הפצמ"ר בשטח הכינוס באשכול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רב-סמל (מיל') דניאל מרש, לוחם ב"עוצבת ברק", בן 22 מראשון לציון. הלוויתו תתקיים היום בשעה 15:30 בבית העלמין הצבאי בחולון. סמ"ר שי קושניר לוחם ב"עוצבת ברק" בן 20 מקריית מוצקין. הלוויתו תתקיים בשעה 14:00 בבית העלמין בקריית אתא. סמ"ר נועם רוזנטל, לוחם ב"עוצבת ברק" ממיתר. הלווייתו תתקיים היום בשעה 13:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין ביישובו. הרוג נוסף בתקרית הפצמ"ר הוא סרן עמרי טל, לוחם ב"עוצבת ברק", בן 22 מיהוד. ההרוג החמישי הוא סרן לירן אדיר (אדרי), לוחם ב"עוצבת ברק", בן 31 מעזוז.

אביו של סרן עמרי טל קיבל בעצב את הבשורה הקשה. "איבדתי ילד אהוב", אמר יורם טל, "אבל אני בוחר בחיים". ראש עיריית יהוד-מונוסון יעלה מקליס ספדה לתושב העיר עמרי טל. "עמרי הלך אל מותו כשהוא חדור מוטיבציה להגנה על המולדת מתוך חדוות הארץ ואהבת האדם", אמרה מקליס. "מתוך הכאב הנורא נגייס את כוחות הנפש להמשיך ולהלחם בטרור הרשע".

אסתי, אמו של עמרי, סיפרה בבכי: "הבשורה תפסה אותי בבית. לא יצאתי שבועיים כי חיכיתי לבשורה הזו. תמיד יש לך איזו שהיא תחושה מקדימה שדבר כזה יכול לקרות וזה קרה. בבית, בשמונה בערב, צלצלו בדלת, שאלתי 'נפצע?', וראיתי מבט לא נוח בעיניו של זה שבא והבנתי - עמרי נהרג".

יום לפני שנהרג סמ"ר שי קושניר השאיר לו אביו הודעה. "אני מאד, מאד ,מאד מתגעגע אליך", כתב האב בעמוד הפייסבוק של הבן. "אני חי בתחושה שלא ראיתי אותך כבר שנים. לא עוברת דקה שאני לא חושב עליך , גם ביום וגם בלילה".

שי קושניר

בהודעה סיפר האב לבנו כי הוא מנסה לתאר כיצד הוא וחבריו הלוחמים מתמודדים עם המציאות בשטח: "איך אתה מגיב לכל הסיטואציה הזו שנקלעת אליה , אתה וכל שאר בני נוער שנפל בחלקם התפקיד הקשה הזה? תפקיד של מגן אנושי על ארצנו הקטנטונת במבצע צוק איתן שעם כל יום שעובר הופך ממבצע למלחמה על כל המשמעויות של המילה הנוראה הזאת, אבל אני יודע ומאמין שאתה והחברים שלך חזקים, נחושים ומלאי מוטיבציה להשלים את המלאכה הקשה שנפלה בחלקכם.

סמ"ר נועם רוזנטל


"אתם האליטה של מדינה זאת ואנחנו סומכים עליכם. אני רוצה לחזק ולהודות לכם מכל הלב על התרומה הענקית שאתם תורמים לעם ולמדינה שלנו. אתם בליבנו ובנפשנו. שימרו על עצמכם. אבא אוהב ומתגעגע".

מורתו של דניאל: "ילד מאוד מיוחד"

גם חבריו של שי התקשו לעכל את הבשורה המרה. "אני עדיין לא מאמינה. היית ילד עם כל כך הרבה שמחת חיים, מצחיק את כולם וזה פשוט בלתי נתפס", כתבה אחת מהם. אחר הגיב בהלם: "הנה זה גם הגיע אליי. למה היית צריך למות, חבר? למה?".

יונת מירון, המחנכת של דניאל מרש במהלך לימודיו בתיכון סיפרה על תלמיד חכם, נבון ומוזיקלי. "הוא למד אצלי לאורך שלוש שנים", אמרה מירון. "הוא היה ילד מאוד מיוחד, היה לו המון ידע עולמי, במשך השנים הוא היה מנגן בלהקה, יחד עם אחיו.".

רב-סמל דניאל מרש

סרן לירן אדיר