הלוחם העריק: "רוצה להילחם בעזה"

הוא עלה לארץ כחייל בודד והתגייס לגולני, אך לאחר שחרורו הוגדר עריק ממילואים, לאחר שלטענת הצבא לא הגיע לצווים. לאחרונה גילה שהוא יועמד לדין והופתע כי לא קיבל לטענתו צווים. הוא פנה לצה"ל: תנו לי להילחם במבצע בעזה. הוחלט שלא להעמידו לדין

ארכיון (רויטרס)

הוא עלה לארץ ללא הורים בגיל 20 כחייל בודד ושירת כלוחם בגדוד 13 של גולני, אלא שלאחרונה בביקורת הגבולות התבשר: אתה חשוד בהיעדרות משירות מילואים. לאחר שגילה זאת הוא החליט להילחם ברצון להעמידו לדין וביקש להילחם - בשדה הקרב במסגרת מבצע "צוק איתן". לבסוף הוחלט להתחשב בו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשנת 2007 הוא עלה לארץ מטעמים ציוניים לטענתו, והתגייס לשירות קרבי בדצמבר 2008. מאז שחרורו בשנת 2010 עבר מספר כתובות, ואף עדכן את משרד הפנים בדבר, וכן החליף את מספר הטלפון שלו. לדבריו, אילוצים טכניים הביאו לכך שלא קיבל את צווי המילואים שנשלחו לו.

העריק פנה לעו"ד יובל קגן, במטרה שיסייע לו לבטל את המניעה לזמן אותו למילואים, בשל "היעדרות פתוחה", לאחר שערק לטענת הצבא משירות בשנים האחרונות. "הוא מבקש להיות שם לצד חבריו הלוחמים", ציין עורך הדין - שביקש שלא יעמידו אותו לדין.

עו"ד יובל קגן (איתי גולן)

כל עוד מישהו מוגדר כעריק מילואים ולא הסדיר את ההיעדרות שלו לא ניתן לקרוא לו לשירות מילואים חדש, גם אם מדובר בצו 8. בסופו של דבר, בעיקר בגלל שירות החובה שלו בקרבי והנכונות שלו להתגייס כעת - השתכנעו בפרקליטות עריקים לא להעמיד לדין בבית דין צבאי - והוא פנה ליחידה ושם קיבל קנס כספי בלבד ומחבוש על תנאי בלבד.

"זמנים ומקרים מיוחדים דורשים פתרונות מיוחדים", ציין עו"ד קגן. "אני שמח שהופעל בעניינו שיקול דעת ראוי ושירותו המשמעותי לצד נכונותו להתנדב בימים מורכבים אלה, כפי שעשה בעבר באו לידי ביטוי בהחלטה שהתקבלה".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv