הצוק איתן - פחות קנסות בכחול-לבן בתל אביב

ריבוי המבקרים מהדרום, לצד הצורך בבדיקת מוכנות המקלטים בתל אביב, הוביל לשינוי משמעותי במדיניות אכיפת התנועה העירונית. "היקף אכיפת העבירות צומצם משמעותית, ונאכפו רק עבירות המהוות הפרעה ממשית לסדר הציבורי או לתנועה", נמסר מהעירייה

אילוסטרציה (חדשות 2)

בין מטחי הרקטות והאזעקות, בשורה טובה לתושבי תל אביב: העירייה החליטה להפחית באכיפה של עבירות החנייה בעיר, בשל המצב הביטחוני במהלך מבצע "צוק איתן" - כך דווח הבוקר (ה') בגלי צה"ל. האכיפה צומצמה גם מתוך התחשבות בתושבי הדרום שמתארחים בתל אביב וגם על מנת לפנות את הפקחים לבדיקת תקינות המקלטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעיריית תל אביב אישרו כי לאחרונה שונתה מדיניות האכיפה של עבירות התנועה, שמתבטאת במיעוט דוחות חנייה. דוחות חנייה נרשמים בימי המבצע רק בגין עבירות שמהוות הפרעה ממשית לסדר הציבורי או לתנועה - כלומר חנייה בכחול לבן שאינה מפריעה לתנועה ככל הנראה לא תתבטא בדוח על שמשת המכונית.

לעומת זאת, עבירות של חנייה במקום המיועד לנכה או חסימת מדרכות, מעברי חצייה ותחנות אוטובוס ייאכפו. בעירייה הבהירו כי "לאור המצב הביטחוני, הופנו פקחי העירייה לטיפול בנושא המקלטים בעיר, על מנת לוודא את זמינותם ותקינותם המיטבית. היקף אכיפת העבירות צומצם משמעותית, ונאכפו רק עבירות המהוות הפרעה ממשית לסדר הציבורי או לתנועה".

הפקחים הופנו לבדיקת המקלטים (פלאש 90)

אין עיקולים, הקלה גם בארנונה לעסקים

"עבירות חנייה בכחול לבן לא נאכפו, מתוך כוונה להקל על תושבי הדרום הרבים שהגיעו לעיר בתקופה מתוחה זו", נמסר מהעירייה. "כמו כן, העירייה אינה מבצעת הוצאות לפועל ואינה מטילה עיקולי בנק חדשים בגין חובות ארנונה".

במקביל, הודיעו הבוקר בעירייה כי יפעלו להקל על בעלי העסקים הקטנים והבינוניים בעיר שנפגעו מהמבצע. העירייה תאפשר לבעלי העסקים לפרוס את תשלומי הארנונה השוטפים לחודשים יולי-אוגוסט לשלושה תשלומים חודשיים שווים נוספים ללא הצמדה ובריבית של 0.167% לחודש.

"צעד זה הינו מהלך נוסף של העירייה שנועד להקל על תושבי העיר ועסקיה, ומצטרף להחלטתה מתחילת השבוע לבטל את הבקשה לעלייה הריאלית של הארנונה בשיעור של 1.3%", נמסר מהעירייה.