שתי רקטות נורו לכיוון גוש דן

הדי הפיצוצים נשמעו היטב קצת לפני 22:30 ברחבי גוש דן, ראשון לציון ובשפלה. רקטה אחת יורטה ושנייה נפלה בשטח פתוח. קודם לכן נורו 4 רקטות לאופקים. דיווח: משלחת ישראלית הגיעה לשיחות בקהיר

שוב אזעקות במרכז, בשפלה ובדרום: שעות ספורות לאחר תום הפסקת האש ההומניטרית, חמאס שב לירות רקטות ליעדים שמעבר ליישובי עוטף עזה. אזעקות נשמעו הערב (ד') ביישובי המרכז, גוש דן, השפלה ובאזור אופקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחת מהרקטות שנורו לאזור המרכז יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל ורקטה נוספת נפלה בשטח פתוח באזור גוש דן. גדודי עז א-דין של חמאס נטל אחריות לירי הזה. זמן קצר קודם לכן נורו ארבע רקטות לאזור אופקים. שתיים יורטו בהצלחה ושתיים נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים. לא דווח על נפגעים או על נזק.

מצרים: נמשך הניסיון לקדם הפסקת אש

ובעוד הירי והתקיפות נמשכות, במצרים נמשכים גם הניסיונות לקדם הפסקת אש שתסיים את המבצע בעזה, אבל חמאס ממשיך להערים קשיים. על פי הדיווחים, משלחת של נציגים ישראלים הגיעה הערב לקהיר, בעוד הנציגים הפלסטינים מתמהמהים.

וזו התסבוכת הנוכחית: אנשי חמאס עזה לא מוכנים שאת השיחות ינהלו רק אנשי חמאס חוץ, בהם אבו מרזוק. בחמאס עזה רוצים ששניים מאנשי ההנהגה של חמאס בעזה, חליל אל חייה ועימאד אל-עלאמי, יצורפו לשיחות. אבל יציאתם מעזה בעייתית. השניים מוגדרים מבוקשים ולא ברור איך ניתן לאבטח את יציאתם. ולכן, בינתיים, המשלחת הפלסטינית שצריכה להגיע לקהיר עוד לא יוצאת לדרך.

חיילים בעזה, היום (דובר צה"ל)

בנתיים ממשיך צה"ל בתקיפת מטרות טרור בשטח רצועת עזה. ביומו ה-23 של מבצע "צוק איתן" תקפו כוחות צה"ל כ-80 מטרות טרור ברחבי הרצועה. בין המטרות היו גם שני מסגדים ששימשו בכירים בזרוע הצבאית של חמאס למטרות טרור ותצפיות, כשאחד מהם נמצא סמוך לגן ילדים.

ביממה האחרונה השמידו כוחות חי"ר בשילוב כוחות הנדסה תוואי של לפחות שלוש מנהרות טרור שנועדו לסייע בהוצאת תקיפות אל תוך שטח ישראל. כוח צנחנים חשף פיר מנהרה שבו נמצא רובה מסוג קלצ'ניקוב ומצבור רימונים.