קרי על נתניהו: "ראש עקשן שמסרב להבין כל דבר"

על פי שבועון צרפתי, בשיחה שקיים קרי עם שר החוץ הצרפתי בסוף השבוע בפריז, אמר מזכיר המדינה כי נתניהו "פוגע במאמצים האמריקניים מול אירן והטרור הסוני". הדברים נאמרו זמן קצר לאחר שהקבינט דחה פה אחד את הצעתו של קרי להפסקת אש. במקביל גינה הבית הלבן את התקיפה בשוק בסג'עייה ואת הפצצת בית הספר של אונר"א בעזה

קרי על נתניהו: "ראש עקשן שמסרב להבין דבר (AP)

החרפה במתיחות בין וושינגטון לירושלים? שבועון צרפתי פרסם הערב (ד') התבטאות חריפה של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי נגד ראש הממשלה נתניהו. על פי הדיווח בעיתון, במהלך שיחה עם שר החוץ הצרפתי לורן פביוס אמר קרי על נתניהו כי הוא "ראש עקשן שמסרב להבין כל דבר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נתניהו פוגע במאמצים האמריקניים מול אירן ומול הטרור הסוני", כך צוטט קרי על ידי דיפלומט בשבועון הצרפתי. על פי הדיווח, הדברים נאמרו במפגש פרטי בין קרי לפביוס בפריז בסוף השבוע - זמן קצר לאחר שהקבינט דחה פה אחד את הצעתו של קרי להפסקת אש.

הפגיעה בשוק בסג'עייה

במקביל פרסמה הערב דוברת הבית הלבן שתי הודעות גינוי בעקבות הפעולות בעזה. הדוברת, ברנדט מייהן, גינתה את התקיפה בשוק בסג'עייה, שעל פי דיווחים פלסטינים גרמה למותם של 15 בני אדם ולפציעתם של כ-150 נוספים.

כמו כן גינה הבית הלבן את הסתרת הרקטות בתוך בית הספר של אונר"א ברצועת עזה וכן את הפגזת בית הספר אתמול - הפגזה שהביאה למותם של לפחות 20 בני אדם. הפלסטינים טוענים כי ישראל היא שהפגיזה את בית הספר, אך הודעת הגינוי של הבית הלבן הסתפקה בהתייחסות להפצצה, מבלי לציין במפורש מי האחראי למעשה.