שר השיכון: "בתוך שבועיים - דיון פגרה על מע"מ 0"

המהלך מגיע אחרי שהשרים אריאל ולפיד הבינו שלא יצליחו להעביר את החוק שפוטר זוגות צעירים מתשלום מע"מ על דירה ראשונה עד לסיום מושב הכנסת. לפיד תקף: "הניסיונות לבלום את הצעת החוק - תרגיל פוליטי סחטני"

יצליחו לפוצץ את בועת הנדל"ן? (חדשות 2)

  הצעד שיחלץ את שוק הנדל"ן מהקיפאון? שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, אומר היום כי בתוך כשבועיים תכונס מליאת הכנסת לדיון פגרה מיוחד, על מנת לנסות ולקדם את הצעת חוק "מע"מ 0". מדובר במהלך שאמור לתת מענה לניסיון של האופוזיציה לסכל את העברת החוק, אחרי שהאופוזיציה הגישה למעלה מ-2,000 הסתייגויות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"החוק לא עבר, בגלל ההתנגדויות של החרדים והעבודה", אמר אריאל. "אני וחבריי עשינו מאמץ להעביר את זה יחד עם שר האוצר לפיד, אבל נכשלנו". לדבריו, "בימים הקרובים ועדת הכספים תתכנס לכמה ימי דיונים, במהלכם תשמע את ההסתייגויות אחת לאחת כל אחד ידבר כמה שהוא רוצה. המציאות הקיימת רעה לתושבי ישראל, לשוק הדיור ולקבלנים ולכן אנחנו חושבים שמתאים לכנס דיון במהלך הפגרה".

לפיד: "תרגיל פוליטי סחטני"

מתואמים. השרים לפיד ואריאל (חדשות 2)
מוקדם יותר היום כינה שר האוצר לפיד את הניסיונות לבלום את הצעת החוק שהוא מבקש לקדם "תרגיל פוליטי סחטני". לדבריו, מפלגת העבודה והחרדים חברו כדי לגרום לדחייה של חוק מע"מ 0%".

במהלך ישיבה שכינס לפיד עם צמרת משרדו הוא תקף בחריפות את חברי הכנסת החרדים. "הם מנסים למנוע מצעירים ששירתו בצה"ל הנחה של מאות אלפי שקלים בקניית דירה ראשונה מכל הסיבות הלא נכונות. זה לא יעזור להם".

הדברים האלו באים אחרי שאתמול, אחרי שיחה לילית בין שר האוצר, יאיר לפיד, ליו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקי, הוסכם כי הליך חקיקתו של חוק מע"מ אפס, הנחשב לחוק הדגל של יש עתיד, ייעצר.