גורם ביטחוני בכיר: כאלף אנשי חמאס נהרגו במהלך מבצע "צוק איתן"

לדברי הגורם, מספר ההרוגים החמושים גבוה ממספר ההרוגים בקרב האוכלוסייה האזרחית וכי בחמאס עדיין אינם מסוגלים לאמוד את היקף הנזק שנגרם לארגון. הוא הוסיף כי בתום המבצע תפעל ישראל ביחד עם מצרים על מנת למנוע מחמאס לשקם את היכולות שנפגעו – הן היכולות הרקטיות והן איום המנהרות

"כאלף אנשי חמאס נהרגו במבצע" (רויטרס)

על רקע הדיווחים לפיהם חמאס וישראל הסכימו על תנאים להפסקת אש, גורם ביטחוני בכיר אומר הערב (ג') לחדשות 2 כי המכה שספג חמאס במהלך 22 ימי מבצע "צוק איתן" היא קשה ביותר. לדבריו, כאלף אנשי חמאס נהרגו במבצע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגורם הוסיף עוד כי מספר ההרוגים החמושים גבוה ממספר ההרוגים בקרב האוכלוסייה האזרחית וכי בחמאס עדיין אינם מסוגלים לאמוד את היקף הנזק שנגרם לארגון. לדברי הגורם, ישראל ומצרים לא יספקו מלט לרצועת עזה בתום המבצע ויפעלו יחד על מנת שחמאס יתקשה מאוד לשקם את היכולות שנפגעו - הן היכולת הרקטית והן תשתית המנהרות.

פגיעה קשה בחמאס (AP)

אחר הצהריים חיסל כוח גבעתי חמישה מחבלים שיצאו מפיר מנהרה בתוך רצועת עזה. הכוח זיהה את המחבלים, פתח באש והרג את חמשת המחבלים. אין נפגעים לכוחותינו. במהלך פעולתו חשף הכוח אמצעי לחימה רבים באזור, ששימשו את מחבלי חמאס, ביניהם רובי קלצ'ניקוב ומטענים.

בשעות הבוקר, פוצץ כוח מחטיבת הצנחנים, בשיתוף עם כוחות הנדסה, תוואי מנהרה בדרום רצועת עזה. כמו כן, כוח שריון זיהה ירי של טיל נ"ט לעברו, והשיב באש למקור הירי. איש מכוחותינו לא נפגע. מאז חצות תקפו כוחות צה"ל השונים 110 מטרות שונות ברצועת עזה.