תיעוד: צה"ל משמיד מנהרות בשטח הרצועה

כוחות הנדסה הפועלים ברצועת עזה ממשיכים בתהליך המורכב והמסוכן של הוצאת מנהרות החמאס מכלל שימוש. בתיעוד שמפרסם היום צה"ל נשמעת הספירה לאחור, ומיד לאחריה הפיצוץ האדיר. עד כה אותרו עשרות מנהרות, יותר ממחצית מהן הושמדו

גם ביומו ה-22 של מבצע "צוק איתן", ולאחר יותר משבוע שבו כוחות צה"ל נמצאים בשטח הרצועה, נמשכים המאמצים להשמדת מנהרות התקיפה שנחפרו על ידי החמאס לעבר ישראל. בתיעוד שמפרסם היום דובר צה"ל, נראים הלוחמים כשהם מפוצצים פירי מנהרות בעומק עזה, בהליך מורכב ומסוכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על המלאכה הלא פשוטה הזו, אמונים חיילי הנדסה שעוברים בימים האחרונים בין מנהרה אחת לשנייה במטרה להוציאן מכלל שימוש. בסרטון שפורסם היום נשמעים הכוחות כשהם סופרים לאחור, ואת הפיצוצים האדירים שמגיעים שניות ספורות לאחר מכן.

מדובר במטרה המוצהרת של המבצע, לאחר שבמספר תקריות קשות הצליחו בשלושת השבועות האחרונים מחבלים לחדור לשטח ישראל ולגרום לאבידות בנפש. עד כה אותרו למעלה מ-40 מנהרות, יותר ממחציתן כבר הושמדו בימים האחרונים. מדובר בהליך מורכב מאוד שלוקח זמן ולכן גם דורש אבטחה של הכוח המבצע מפני פעילי חמאס שמנסים לפגוע בלוחמים.

אתמול בצל מותם של עשרה חיילים בשלוש תקריות שונות, התייחס ראש הממשלה לאיומים השונים ובהם גם מה שהוגדר כמטרה המוצהרת של המבצע, חיסול מנהרות הטרור. "לא ייתכן שאזרחי ישראל יחיו תחת איום מוות של טילים וחדירה ממנהרות מוות - הרג מלמעלה והרג מלמטה", הדגיש נתניהו.

אל הדברים התייחס גם שר הביטחון יעלון שהדגיש כי צה"ל משלים בימים אלה את הפעולה נגד מנהרות הטרור הרבות שנמצאו בשטח הרצועה. הרמטכ"ל גנץ הוסיף: "אנו מטפלים במערך המנהרות ההתקפיות בלחימה מורכבת ונחושה".