על רקע הירי: משלחת פלסטינית יצאה לקהיר

רשת אל ערבייה מדווחת כי נציגי הפלגים הפלסטינים יצאו לקהיר בכדי לדון מחדש ביוזמה המצרית להפסקת אש. הפלגים הסכימו בין השאר על אימוץ הבנות מבצע "עמוד ענן" וכן על עמדה משותפת בנוגע למעבר רפיח. במקביל דווח ב"אל חייאת" כי מזכיר המדינה האמריקני קרי הצליח להביא לפריצת דרך במו"מ להפסקת אש באמצעות יוזמה חדשה

משלחת פלסטינית בדרך לקהיר (AP)

בעוד הירי לעבר ישראל נמשך, משלחת של משלחת של מנהיגי חמאס, הג'יהאד והפת"ח הגיעה לקהיר כדי לדון ביוזמת הפסקת האש המצרית שהוצגה בתחילת הלחימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח ברשת "אל ערבייה", הושגה הסכמה פלסטינית לקיים כינוס של שלושת הפלגים הפלסטינים במסגרת ניסיון נוסף להחיות את ההצעה המצרית. בין חברי המשלחת נמנים עזאם אל אחמד מהפת"ח, מוסא אבו מרזוק מחמאס, וזיאד נחאלה מהג'יהאד האיסלאמי. כמו כן, בפורום לוקח חלק גם מאג'ל פראג' ראש המודיעין הפלסטיני הכללי.

ההסכמה שהושגה בין הפלגים נוגעת לאימוץ הסכם סיום הלחימה מתום מבצע עמוד ענן בשנת 2012, לפיה עולה בין השאר כי "שקט ייענה בשקט". כמו כן הסכימו הצדדים לראות במעבר רפיח כעניין פלסטיני-מצרי שאין לישראל קשר אליו. בנוסף הוסכם כי כוחות משמר הנשיאות יהיו נוכחים בכל מעברי הגבול.

"הושגה פריצת דרך"

במקביל, העיתון "אל חייאת" מדווח כי הושגה פריצת דרך במגעים להביא לרגיעה ברצועת עזה. על פי הדיווח מדובר ביוזמה חדשה שהציע מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, שבבסיסה היוזמה המצרית. היוזמה כוללת בתוכה רכיב הנוגע לקיום משא ומתן בין המשלחות הישראלית והפלסטינית בקהיר, מבלי להכריז על הפסקת אש בשטח.

בנוסף דווח כי המשלחת הפלסטינית מטעמו של אבו מאזן הכוללת את נציגי הפלגים הפלסטינים תיפגש עם הנציגים הישראלים בקהיר. חמאס והגי'האד האיסלאמי הסכימו להצעה, ואילו ארגון החזית העממית לשחרור פלסטין התנגד מאחר ולדבריו "לא יכול להתנהל מו"מ תחת אש".