היום ה-22 למבצע "צוק איתן"- דקה אחרי דקה

הלחימה בין הצדדים המשיכה לאורך כל הלילה - עם חילופי אש קשים ברצועת עזה, לצד מטחי רקטות למרכז הארץ ולשפלה גם באישון לילה. 6 חיילים נפצעו מפגיעת פצמ"ר, חמאס שיגר רקטות לאזור ירושלים ובאר שבע

הירי התחדש כבר בלילה (רויטרס)

היום ה-22 למבצע "צוק איתן": בפעם הראשונה מאז החל המבצע, שיגר חמאס מטח רקטות לעבר ערי גוש דן והשפלה בשעות הלילה. במקביל, המשיך צה"ל בתקיפת מטרות בשטח הרצועה, בהן גם ביתו של ראש ממשל חמאס ברצועה, איסמאיל הנייה. 6 חיילי צה"ל נפצעו בשעות הערב מפגיעת פצמ"ר, חמאס שיגר רקטות לאזור ירושלים ובאר שבע. מבצע "צוק איתן" - עדכונים שוטפים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

22:15: לאחר דבריו של מפקד הזרוע הצבאית של חמאס מוחמד דף לפיהם "חמאס ניצח ומתנגד לכל פיתרון ביניים", הירי נמשך. שלוש רקטות יורטו בשמי גוש דן.

21:30: ירי מסיבי לכיוון באר שבע: תשע רקטות נורו לכיוון העיר, ארבע מהן יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל, חמש נחתו בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנפגעים או נזק.

21:20: שישה חיילים נפצעו מפגיעת פצצת מרגמה בצפון רצועת עזה. כוחות צה"ל פתחו בירי ארטילרי כבד באזור, כדי לאפשר את חילוצם של הפצועים לבית החולים.

20:20: שתי רקטות נורו לאזור יהודה, איש לא נפגע ולא נגרם נזק. אזעקות נשמעו מבית שמש ועד אזור חברון.

20:00: גורם ישראלי בכיר טוען כי כל הצדדים הביעו הסכמה להפסקת אש שתאפשר לישראל לפעול נגד המנהרות. גורם נוסף טוען כי מדובר במגעים מתקדמים.

19:41: שתי רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית חוף אשקלון, איש לא נפגע ולא נגרם נזק. שתי רקטות נוספות שנורו מעזה התפוצצו בשטח הרצועה.

19:20: שוב ירי לעבר יישובי עוטף עזה, אין נפגעים.

17:15: רקטה שנורתה לעבר המועצה האזורית אשכול נפלה בשטח פתוח.

17:00: כוח גבעתי חיסל חמישה מחבלים שיצאו ממנהרה ברצועה. אין נפגעים בקרב כוחות צה"ל, באזור נחשפו אמצעי לחימה רבים ביניהם רובי קלצ'ניקוב ומטעני חבלה

16:15: הפסקת אש? לא אם תשאלו את חמאס. שניים מדוברי חמאס הבכירים, סמי אבו זוהרי ועיזאת רישאק, דחו את ההכרזה הפלסטינית על הפסקת אש ל-72 שעות. "זה לא נעשה על דעתנו, הפסקת אש בזמן שישראל ממשיכה בפשעיה לא מקובלת עלינו", אמרו בכירי חמאס.

14:59 יאסר עבד ראבו, מקורב ליושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן, הודיע כי הרשות תכריז על הפסקת אש חד צדדית בת 72 שעות. עבד ראבו הטיל על ישראל אחריות לפשעים המתרחשים ברצועת עזה.

14:24 רקטה התפוצצה בשטח פתוח באזור העיר שדרות, אין נפגעים אך במקום פרצה שריפה.

14:10 שלוש רקטות התפוצצו מחוץ ליישובים בשטחי המועצה האזורית אשכול. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

13:31 שתי רקטות התפוצצו מחוץ ליישוב במועצה האזורית אשכול. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

12:47 צה"ל ביצע אזהרת אוכלוסיה, הכוללת שיחות טלפון והטלת כרוזים, הקוראת לתושבי השכונות חרבת חזעה, עבסאן אלכבירה, עבסאן אלצעירה, בני סהילא וגרארה, להתפנות באופן מיידי אל מרכז העיר חאן יונס.

12:11 מסע הלווייתו של סמל ברקאי ישי שור יתקיים הערב בשעה 19:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל שבירושלים. סמל שור נהרג במהלך סיכול ניסיון חדירת מחבלים אמש סמוך לנחל עוז.

11:18 שתי רקטות התפוצצו מחוץ ליישובים בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

11:17 מערכת כיפת ברזל יירטה רקטה מעל העיר אשקלון. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

11:05 צה"ל הפגיז מיכל דלק של תחנת הכוח הפועלת ברצועת עזה, כך דיווחה סוכנות הידיעות AP. על פי הדיווח, התקיפה גרמה להשבתתה של תחנת הכוח היחידה ברצועה וענן שחור היתמר בשמי העיר.

9:47 חיל האוויר תקף במהלך הלילה יותר מ-70 מטרות בשטח רצועת עזה. בין המטרות שהותקפו: ביתו של מנהיג חמאס איסמאעיל הנייה, וכן ארבעה מסגרים ששימשו כמקום לאחסון אמצעי לחימה וכמסתור למנהרות טרור.

9:18 ב-24 השעות האחרונות פונו לבית החולים בריזילי באשקלון 51 פצועים. במרכז הרפואי מאושפזים 35 בני אדם, כש-32 מהם הנם חיילים.

07:45 - הפלסטינים מדווחים כי אחמד נג'אם, מפקד חטיבת רפיח בג'יהאד האיסלאמי, חוסל הלילה במהלך תקיפת צה"ל ברצועה.

07:44 - רקטה נפלה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. לא דווח על נפגעים או על נזק שנגרם.

05:58 - בשורות קשות: צה"ל מתיר לפרסום כי חמישה חיילים נהרגו אתמול (ב') במהלך ניסיון חדירה באמצעות מנהרת תופת לשטח ישראל. בכך, עלה מספר ההרוגים במהלך יום שני ברצועת עזה ל-10 חיילים.

5 חיילים נהרגו בסיכול חדירה (ליאור וענונו ורפאל חיון)

03:34 - התקשורת הזרה מדווחת שצה"ל תקף את ביתו של איסמעיל הנייה, ראש ממשל החמאס ברצועת עזה שמסתתר הרחק מביתו מאז תחילת המבצע. דובר צה"ל לא מאשר את המידע.

02:33 - שני מיליון ישראלים רצים למקלטים, כשהחמאס משגר מטח לעבר מרכז הארץ והאזעקות נשמעות באמצע הלילה בערי גוש דן, השפלה ואשדוד. שתי רקטות מיורטות על ידי כיפת ברזל, רקטה נוספת מתפוצצת בשטח פתוח באזור ראשון לציון. אין נפגעים ואין נזק כתוצאה מהירי הזה, זולת שנת הלילה של הרבה מאוד אזרחים.

02:16 - אזעקה נשמעה במועצה האזורית אשכול, ומיד לאחריה רקטה מתפוצצת בשטח פתוח מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.