אנשי הצפרדע בעזה: הצצה נדירה לפעילות שייטת 13 מול חופי הרצועה

כבר עם פרוץ המערכה הנוכחית בעזה, היה ברור ללוחמי השייטת שהם לא יצפו בפעילות מהספסל. בזמן שיחידות החי"ר והשריון ממשיכות לפעול בשטח הרצועה, מעניקים להם לוחמי חיל הים והקומנדו הימי גיבוי מגבולה המערבי של עזה, מנטרלים משגרים וחוליות מחבלים. "הכל כדי להגן על הבית, על המשפחות ועל החברים", הם אומרים

במקביל לפעילות האווירית והיבשתית של צה"ל בעזה, מבצעים כוחותיו כל העת גם פעילות ימית ענפה לאורך חופי הרצועה. בכל דקה ודקה במערכה, מאבטחים לוחמי הקומנדו הימי את גבולה המערבי של עזה, מחפים על יחידות הקרקע ותוקפים מוצבים של חמאס לאורך קו החוף. כתב חדשות 2 הצטרף לאחד הפטרולים של היחידה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתקיפות שהם מבצעים, משתמשים הלוחמים בטילים מדויקים שמצלמת טלוויזיה משדרת מקודקודם, כך שניתן להכווין אותו אל המטרה או לחילופין להסיט אותו, במקרה שבו מזהים אזרחים בסמוך.

את עיקר פעילותם במהלך המבצע השקיעו הלוחמים בחוף סודנייה, שם השמידו יחד עם כוחות אוויר את מתחם המשגרים המוטמנים שמהם ירה חמאס רקטות לעבר גוש דן. בעזרת כלי השיט המהירים שלהם מסוגלים לוחמי השייטת להגיע עד קו החוף ממש, וגם להיעלם מהמקום במהירות מבלי להשאיר זכר.

בשנים האחרונות הספיק חמאס לבנות כוח ימי משמעותי בעזה, וגם כוח קומנדו מצויד היטב שכמה מלוחמיו נורו ונהרגו כשניסו לחדור בצלילה לחוף זיקים. מפקד הכוח חוסל גם הוא, בזמן שנסע ברכב בצפון הרצועה. "אנחנו מבצעים פעילות של תקיפה באש באמצעים שונים", אמר אחד מקציני היחידה. "בחלק מהמקרים גם בעומק החוף, שם פועלים כוחות של שייטת 13 שמטרתם לאתר אזורי שיגור ופעילי טרור, תוך הבאה לידי ביטוי את היתרון שלנו ככוח חודר חשאי".

כשמתקרבים אל קו החוף של עזה ניתן להבחין בענני העשן המיתמרים. עדות לפעילות הטנקים והדחפורים של צה"ל בגזרה. מכאן מלווים אותם אנשי חיל הים ומאבטחים את תנועתם על הקרקע. "אנחנו מוכנים לשלב הבא ואנחנו ערוכים היטב להמשך הפעילות ככל שיידרש", הבהיר הקצין. "הכל כדי להגן על הבית, על המשפחות ועל החברים. יש לזה ערך מיוחד עבורנו".