נויה חגגה 6 עם אזעקה: "יום ההולדת הגרוע בחיים שלי"

האזעקות באשקלון הרסו לנויה חדד את יום הולדת 6. היא גרה זמנית בעיר, לאחר שעזבה עם אמה את הבית במושב מבקיעים בדרום לפני מספר שבועות, כי אין להם ממ"ד. "נשבר לי הלב", סיפרה האם, שנמצאת לבדה בחודש השישי להריונה, לאחר שבעלה נקרא למילואים. "נחגוג לך שוב", היא הבטיחה לבתה שהוזמנה כפיצוי ליום כיף בשומרון

עם העוגה, לפני שנשמעה האזעקה (באדיבות המשפחה)

עוגה עם נרות, בלונים - ואזעקה: נויה חדד רק רצתה לחגוג את יום הולדתה עם החברים במושב מבקיעים שבדרום, אלא שהנסיבות של מבצע "צוק איתן" אילצו את אמה, אותה ואת אחיה, לעבור לבית של סבא וסבתא באשקלון. הניסיון לחגוג יום הולדת בבית קפה בעיר נקטע ביום שישי האחרון עם אזעקה וקולות נפץ. "זה יום ההולדת הכי גרוע שהיה לי בחיים", היא אמרה לאמה אורלי, שנותרה פעורת פה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אורלי (37) סוכנת נסיעות במקצועה שהתגוררה בגוש קטיף בעבר, נותרה לבדה בבית, בעודה בהיריון בחודש שישי, עם שלושת ילדיה הקטנים. בעלה שי (37) הוא מהנדס שגויס למילואים כבר לפני כמעט שלושה שבועות, במסגרת מבצע "צוק איתן".

בשנה שעברה, כשנויה חגגה 5, הם ערכו חגיגה גדולה עם החברים בפיקניק במושב - עם בלונים וקישוטים, אך הפעם הסתפקו לצערם בארוחה סולידית בבית קפה. "אמרתי שאני אפנק אותה קצת בגלל המצב כי לא יצאנו הרבה מהבית. נכנסו והזמנו ארוחת בוקר ועוגה", סיפרה.

עוגה עם זיקוקים - ואזעקת "צבע אדום"

זמן לא רב לאחר שהעוגה עם הזיקוקים הגיעה - נשמעה האזעקה, והמשפחה התפנתה למרחב המוגן. "נשבר לי הלב כשנויה אמרה לי מה היא מרגישה. לא ידעתי מה להגיד לה בהתחלה, אבל אז אמרתי לה שנחגוג לה שוב בתאריך העברי עם כל החברים, כשתסתיים המלחמה".

עם מיכל הקטנה בהפנינג (מאיר ברכיה)

בינתיים, היא לא יודעת מה קורה בבית שבמושב, בו לא ביקרה בו מספר שבועות כי אין בו ממ"ד. יחד עם ילדיה, הגיעה אתמול אורלי לאתנחתא קצרה בהפנינג שיזמה המועצה האזורית שומרון בשערי תקווה. בין המשתתפים היו 1,200 ילדי הדרום וילדי אנשי מילואים שגויסו. יום הכיף בקאנטרי קלאב כלל הופעה של מיכל הקטנה, שלל מתנפחים ועוד.

"הגענו למצב לא יאומן כמעט, שהשומרון הפך לאחד המקומות השקטים בארץ", אמר גרשון מסיקה ראש מועצת שומרון. "הייתה היענות יוצאת דופן ליוזמה, עד כדי כך שנאלצנו לדחות חלק מהפונים בשל חוסר מקום. אנחנו שמחים לארח כאן את מאות ילדי הדרום הגיבורים, שמגיע להם כל סיוע".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv