עם הכוחות בשטח: הרמטכ"ל נכנס לעזה

רא"ל בני גנץ נפגש עם מפקדים בכירים וזוטרים בשכונת בית חנון שבצפון הרצועה ושוחח עמם על המשך המבצע ויעדיו: "זה ייקח עוד קצת זמן אבל כל דקה שווה לנו". הרמטכ"ל חיזק את החיילים ואמר כי "הלחימה בשטח היא מצוינת"

בצה"ל מגדירים את המצב השורר כעת ברצועה עזה כ"הפוגה ללא מגבלות", אך ערוכים להמשיך במבצע ואף להרחיבו בהתאם להנחיות הדרג המדיני. אתמול נכנס הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ לשטח הרצועה ונפגש עם מפקדי חטיבת הנח"ל הפועלת בצפון הרצועה. גנץ שוחח עמם על יעדי המבצע ועל המשימות העיקריות שבהן יש להתמקד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו צריכים את הזמן הזה", אמר הרמטכ"ל למפקדי הכוחות במהלך המפגש באזור בית חנון. "מבחינת מיצוי, יש עבודה מלאה ויש קצב לא רע. הפעילות הזאת של הכנסת חומר נפץ כדי לוודא שאתה מפוצץ את המנהרה הנכונה ולא הולך בעקבות הפיר למקומות אחרים חשובה מאוד".

רא"ל גנץ ציין כי בשלב זה רוב המנהרות טופלו או מטופלות: "הלחץ הגדול עכשיו הוא על המנהרות. אנחנו צריכים להמשיך לעבוד בסיפור הזה ולנטרל את סוגיית המינהור ההתקפי. זה ייקח עוד קצת זמן אבל כל דקה שווה לנו".

גנץ עם הכוחות ברצועת עזה (דובר צה"ל)

"עם ישראל גאה בכם"

"כל ניסיונות התקיפה שלהם בשטחנו נכשלו, גם אם זה כאב מאוד, וגם הלחימה שלכם בתוך השטח מצוינת", שיבח הרמטכ"ל את תפקוד הלוחמים. "יש בלחימה קשיים ולפעמים יש בה בעיות, אבל היא מצוינת. שיהיה בהצלחה בהמשך, עם ישראל גאה בכם".

בשבוע שעבר נכנס גם מפקד פיקוד הדרום האלוף שלמה (סמי) תורג'מן לתוך אזורי הלחימה ברצועת עזה. האלוף פגש כוחות גולני, הנדסה ושריון הלוקחים חלק בלחימה בשכונת סג'עייה, שבה התנהלו קרבות עזים.

"אני מתרשם מהנחישות ומהרמה המקצועית של הכוחות בטיפול ובסיכול מנהרות שייעודן פגיעה בישובים בשטח מדינת ישראל", אמר האלוף ללוחמים.