"מקווה שתראיינו אותי כשיתעורר"

שעות ספורות לפני הגעת הבשורה המרה על מות בנו, סרן ליעד לביא, שנפצע בשבוע שעבר בהיתקלות עם מחבלים – שוחח אביו עם חדשות 2 וביקש מעם ישראל להתפלל עבורו. "ליעד נלחם על חייו, הוא בחור חזק מאוד ואני מקווה שייצא מזה", אמר האב

שני חיילי צה"ל שנפצעו בשבוע שעבר במהלך הקרבות ברצועת עזה נפטרו אמש (שבת) מפצעיהם בבית החולים. שעות ספורות לפני פטירתו של ליעד לביא התראיין אביו, שמוליק, לחדשות 2 ובקול חנוק מדמעות ביקש מעם ישראל להתפלל עבור בנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ליעד הגיע לבית החולים בחמישי בלילה במצב אנוש, כמעט ללא דופק ובבית החולים הצילו את חייו", סיפר האב. "במשך שמונה שעות ניתחו אותו והצליחו לייצב את מצבו ומאז הוא שוכב במחלקה. הוא עבר כבר שלוש פעמים החייאה ובכל פעם במצב יותר קשה. הרופאים נלחמים על חייו, גם הוא נלחם, הוא בחור חזק מאוד ואני מקווה שייצא מזה".

ליעד לביא נפגע בהיתקלות עם מחבלים בתוך בית במהלך פעילות מבצעית בחאן יונס. "הפינוי מהשטח היה מהיר מאוד", אמר האב. "הטייס נחת בשטח אש ותוך כדי ירי צלפים על המסוק הוא פונה לבית החולים והגיע תוך 20 דקות".

ליעד לביא

"אני לא יודע מה המצב ואני לא חושב שיש לי זכות להגיד 'תיכנסו בהם' או 'אל תיכנסו בהם'", אמר שמוליק כשנשאל בנוגע לדעתו על הפסקת האש ההומניטרית עליה הכריזה ישראל. "התחושה שלי היא שנתתי את הבן שלי, שלחתי אותו לשם ואני מצפה מהמדינה שתחסל את הבעיה הזאת אחת ולתמיד".

"יש פה נתינה בלתי רגילה, אנשים באים מכל קבוצות האוכלוסייה, מביאים לנו אוכל, חיילים שהשתחררו מגיעים לפה כדי לחזק אותנו", סיפר שמוליק. "אני מבקש מעם ישראל להתפלל בשבילו. הוא במצב קריטי וכל תפילה תעזור. אני מקווה שתראיינו אותי כשהוא יתעורר".

"פינוי מהיר מאוד". סורוקה (ארכיון) (רוני מרדכי, חדשות 2)