תושבי הדרום מנצלים את ההפוגה: "לא רוצים הפסקת אש"

בשעה שברצועת עזה אומדים את הנזק הרב שנגרם בעקבות הפגזות צה"ל, בערי הדרום והמרכז יצאו תושבים רבים לים ולבתי הקפה, לשטוף את העיניים עם מעט שמש לאחר שהייה ארוכה במרחבים המוגנים. "יש עכשיו שקט, אבל אנחנו רוצים לנוח תמיד", הדגישה תושבת אשקלון

לא רק ברצועת עזה מנצלים את הפסקת האש: מאז שעות הבוקר יצאו מיליוני ישראלים בדרום הארץ ובמרכזה למרכזי הבילוי, לחופי הים ולרחובות, בעקבות ההפוגה בירי הטילים שצפויה להימשך עד 20:00.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גם באשקלון, אחת הערים שספגו את מרבית הרקטות במהלך מבצע "צוק איתן", התושבים יצאו להתרעננות קלה בשמש הקיצית של סוף חודש יולי לאחר השהייה הממושכת במרחבים המוגנים.

תושבי אשקלון מתרעננים במרינה

"לא חששנו להגיע", סיפרה אחת המבקרות במתחם הבילוי שבמרינה. "יש קצת שקט ומנוחה, אבל אני לא רוצה הפסקת אש למרות שאנחנו סובלים, פעם בשנה אנחנו צריכים לסבול אבל אנחנו רוצים לנוח תמיד".

יוכי מושקה, שהגיעה גם היא לבלות במקום, סיפרה על חששות אחרים מהם היא סובלת. "אנחנו פחות לחוצים מהמצב כאן משום הבן שנמצא בעזה יותר מדאיג אותי", אמרה מושקה. "אנחנו יותר חוששים ממה שקורה שם מאשר כאן, בינתיים המצב היותר מדאיג הוא שלו ופחות שלנו".

"לא רוצים הפסקת אש"

"רוצים שיסיימו את העבודה"

"סוף סוף יצאנו אחרי שבועיים בתוך הממד להתרענן קצת עם הילדים", אמרה תושבת אחרת. "לא קל להם, אחד מהם גם מדוכא בעקבות האזעקות".

תושבים נוספים הצטרפו לברכות על ההפוגה בלחימה, אך הבהירו כי הם מעוניינים שהמבצע ברצועת עזה יימשך. "עכשיו מרגישים קצת יותר בטוחים לצאת החוצה", הם סיפרו. "אבל אנחנו לא רוצים הפסקת אש, רוצים שיסיימו את העבודה".