חוזרים להפגין בתל אביב: "נדרוש לסיים את המלחמה עכשיו"

כ-5,000 משתתפים אישרו את הגעתם להפגנה נגד המשך מבצע "צוק איתן" שצפויה להתקיים בכיכר רבין. "מול המלחמה הגובה מחיר דמים כבד של הרוגים ופצועים בשני הצדדים, של הרס ואימה, של הפצצות ושל רקטות - נתייצב יחד ונדרוש: לסיים את המלחמה עכשיו", אומרים המארגנים וקוראים להימנע משיח אלים וגזעני

הפגנה בת"א נגד ההסלמה. ארכיון (דניאל שטרית/פלאש 90)

המחאה נגד המשך מבצע "צוק איתן": שבוע אחרי ההפגנה הסוערת במרכז תל אביב, מתוכננת הערב עצרת נוספת בכיכר רבין בעיר תחת הכותרת "לא רוצים עוד הרוגים - שלום ישראלי פלסטיני עכשיו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עד כה אישרו כ-5,000 משתתפים בפייסבוק את הגעתם לאירוע, שמאורגן על ידי מחנה השלום. "מול המלחמה הגובה מחיר דמים כבד של הרוגים ופצועים בשני הצדדים, של הרס ואימה, של הפצצות ושל רקטות - נתייצב יחד ונדרוש: לסיים את המלחמה עכשיו", אומרים המארגנים וקוראים להימנע משיח אלים, גזעני או מתלהם.

"במקום להיגרר שוב ושוב לעוד מלחמות ולעוד מהלכים צבאיים, עכשיו הזמן להוביל דרך של הידברות ושל הסדר מדיני. יש פתרון מדיני. איזה מחיר נשלם - אנחנו, תושבי הדרום ושאר תושבי ישראל ותושבי עזה והגדה המערבית - עד שנגיע אליו?", הם שואלים. 

בשבוע שעבר התייצבו מאות מפגיני שמאל בכיכר הבימה בתל אביב וקראו להפסקת אש. למולם, כמו בפעמים הקודמות, התייצבו פעילי ימין, שקראו לעברם קריאות גנאי וניסו להפריע להפגנה. הרוחות בין הצדדים התלהטו בזמן שפעילי הימין נפנפו בדגלי ישראל וקראו למפגיני השמאל בשמות גנאי, אך עשרות שוטרים וקצינים ממחוז תל אביב חצצו בין הצדדים ומנעו עימותים פיזיים.