נסראללה: "ישראל מבצעת פשעי מלחמה בניסיון להכניע את עזה"

מזכ"ל ארגון חיזבאללה הגיב לראשונה מאז תחילת מבצע "צוק איתן" למתרחש ברצועת עזה והאשים את ישראל בטבח ובפשעי מלחמה. "הורסים בתים ומסגדים על יושביהם, ממש כפי שעשו גם בלבנון", אמר נסראללה

בהופעה פומבית נדירה יצא היום (ו') מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה אל הציבור, והתייחס לראשונה ללחימה ברצועת עזה. "ישראל מפעילה בעזה את תכנית הלחימה בלבנון ב-2006", אמר בנאום מרובע דאחייה בביירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ישראל מבצעת פשעים ומעשי טבח בניסיון למחוק את הבעיה הפלסטינית", אמר נסראללה. "הם הורסים בתים ומסגדים על יושביהם, מגרשים אנשים מבתיהם, ממש כפי שעשו גם בלבנון".

מזכ"ל ארגון חיזבלה האשים את ישראל וטען כי היא ניצלה את חטיפת שלושת הנערים כדי לתקוף את הפלסטינים, למרות שהם לא יודעים מי באמת אחראי למעשה: "ישראל מלבישה על תנועת חמאס את האשמה של החטיפה וההרג כדי לצאת למלחמה הזאת בזמן הזה".

"ניסיון להכניע את עזה" (רויטרס)

"הסבל בעזה גדול מבישראל"

"זאת הסיבה לדרך בה פעלה ישראל - הם עברו מהפעולות בגדה המערבית אחרי החטיפה למתקפה בעזה מן האוויר, הים ועכשיו גם מהקרקע", המשיך ואמר נסראללה. "הסבל והעושק של תושבי עזה גדול מהסבל בישראל".

נסראללה אמר כי הפעולה הצבאית בעזה היא למעשה חלק ממזימה אמריקנית אליה שותפים עם ערבים: "מנסים לבטל את העניין הפלסטיני ולדחוק אותם להגר לאוסטרליה, לקנדה ולמקומות אחרים כדי לשבור את עזה ולהכניע אותה".

ברשת הטלוויזיה הלבנונית אל-מנאר שדרו את נאומו של נסראללה שנערך כביכול באולם הרשמי של ארגון חיזבאללה בביירות. אלא שמהתמונות לא ניתן לדעת בוודאות אם מזכ"ל הארגון אכן יצא מן הבונקר בו הוא שוהה דרך קבע - שכן הוא והקהל צולמו בנפרד.