צפו: פיצוץ מבנה טרור ע"י מוקשים

במהלך פעילות בפאתי בית חנון חשפו לוחמי גדס"ר נח"ל מבנה שהכיל מצבורי נשק, רימונים ו-RPG. בשל חשש שקיים פתח מנהרה במבנה, יצא ממנו הכוח, והמבנה פוצץ על ידי מוקשים. כך זה נראה

כוח צנחנים הרג בצהריים (ו') שישה מחבלים במהלך היתקלות וחילופי אש ברצועת עזה. לא היו נפגעים בקרב חיילי צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים. הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת פעילות בדרום הרצועה נחשפו גם טילי נ"ט מכשירי קשר ורימונים שהוחבאו בתוך בית. מאז תחילת המבצע, כך נמסר מדובר צה"ל, הרגו כוחות צה"ל כ-240 מחבלים ברצועת עזה ותקפו כ-3,590 מטרות טרור.

אתמול לפנות בוקר חשף כוח גדס״ר נח״ל מבנה בשכונת הסביבון בפאתי בית חנון, בו נמצאה כמות גדולה של אמצעי לחימה בהם RPG, רימונים, כלי נשק וחומרים לבניית מנהרות. בשל חשש לכך שקיים פתח מנהרה במבנה, יצא ממנו הכוח, והמבנה פוצץ ע״י מיקוש.

עד כה איתרה והשמידה חטיבת הנח״ל שתי מנהרות תופת, וחשפה למעלה מ-35 פירי מנהרות. גדודי החטיבה חיסלו כ-150 מחבלים בשיתוף עם כוחות אוויר, ארטילריה ושריון.

מפקד בסיס חיל האוויר במרכז הארץ התייחס היום לשיתוף הפעולה בין הזרועות השונות. "מאז תחילת מבצע צוק איתן אנחנו נלחמים כתף אל כתף יחד עם כוחות הקרקע", סיפר מפקד בסיס חיל האוויר במרכז הארץ. "מאז שכוחות הקרקע נכנסו כניסה קרקעית לתוך רצועת עזה, משימתו העיקרית של חיל האוויר השתנתה לסיוע לכוחות. אנחנו עושים את זה הן בפן ההתקפתי, תקיפות של מטרות מחבלים ופעילים וכמובן בפן של הצלת חיי אדם, חילוץ ופינוי נפגעים משדות הלחימה.

לדברי מפקד הבסיס, הכוחות שפועלים בקרקע נמצאים בקשר רציף הן עם כלי הטייס שנמצאים מעליהם והן עם המפקדות שיודעות להזיז ולשנע כוחות אווירים בזמן אמת. "בנוסף יש מעטפת אווירית רציפה של מסוקים יחד עם 669 שמוכנים לביצוע משימות פינוי הפצועים בכל המעטפת הן בתוך הרצועה ומסביב לה", ציין.

עוד התייחס הקצין לנושא הלחימה בשטחים בנויים והפגיעה באזרחים: "האויב בחר למקם את המפקדות ולפעול מתוך אזורים מאוד מאוכלסים בצפיפות, אנחנו עושים כל מאמץ להימנע עד כמה שניתן מפגיעה בבלתי מעורבים".