תיעוד: לוחמי מגלן מסכלים שיגורים

ביום ה-18 למבצע "צוק איתן" רושם צה"ל הצלחה לא מבוטלת בפגיעה קשה במערך שיגור הרקטות של חמאס. סרטון שמפרסם דובר צה"ל מספק הצצה לפעילות הכוחות המיוחדים הפועלים בשטח לסיכול ממוקד של חוליות שיגור, הפועלות מתוך בנייני מגורים בשכונות אזרחיות

לצד המאבק העיקש באיום המנהרות בעזה, הסב צה"ל בימים האחרונים נזק משמעותי גם למערך הרקטות של חמאס וצמצם את יכולות השיגור שלו. רבים מההישגים ניתן לזקוף לפעילות לוחמי יחידת מגלן, שמצליחה לאתר את חוליות המשגרים ולפגוע בהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין היחידות המיוחדות של צה"ל המופקדות על סיכול השיגורים מהרצועה פועלת גם מגלן, שלוחמיה מצליחים לנטרל את משגרי הרקטות בדיוק רב וביעלות מרבית. בתיעוד שמפרסם היום (ה') דובר צה"ל, נראים סיכולים ממוקדים שביצע כוח של היחידה באמצעות ירי טילים מדויק לעבר חוליית שיגור שהתמקמה בבניין מגורים.

מאז נכנסו לפעילות ברצועה חיסלו לוחמי מגלן כ-40 מחבלים, מתוכם 20 בפשיטות קרקעיות. כוחות מגלן זיהו והשמידו 5 עמדות לחימה קדמיות ו-5 עמדות לשיגור רקטות. הלוחמים חשפו מנהרת תקיפה המובילה לשטח מדינת ישראל ו-20 בתים ממולכדים וכן מצאו אמצעי לחימה רבים וחומרי מודיעין.

למרות מאמצי הסיכול הרבים, נמשך ירי הרקטות לעבר ישראל. במסגרת הפעילות המאומצת שנועדה לצמצם את ירי הרקטות, פועלות יחידות נוספות בשטח הרצועה לאיתור והשמדת משגרים מוטמנים ומאגרי רקטות.