מפקד גדוד 12 בגולני נפצע קשה בעזה

סא"ל שי סימן טוב נפגע כאשר קיר מנהרה בשכונת סג'עייה התמוטט ופגע בו. סימן טוב פונה לקבלת טיפול רפואי, ומצבו הוגדר קשה. עד כה השמידה חטיבת גולני לפחות ארבע מנהרות התקפיות ופגעה ב-18 פירים

מנהרה בעזה, השבוע

לצד ההישגים הרבים של גולני בלחימה במבצע "צוק איתן", מתרבים גם הנפגעים: לאחר שמפקד החטיבה רסאן עליאן נפצע ושב ללחימה, אמש (ה') נפצע קשה מפקד גדוד 12 במהלך טיפול במנהרה בתוך העיר עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים. הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סא"ל שי סימן טוב נפגע במהלך פעולה לחשיפת מנהרות, כאשר קיר מנהרה בשכונת סג'עייה - שעומדת במרכז הלחימה - התמוטט. סימן טוב פונה לבית החולים סורוקה לקבלת טיפול רפואי לאחר פציעתו. סימן טוב הוא המג"ד השלישי מהחטיבה שנפצע במהלך הפעילות הקרקעית, שהחלה לפני שבוע.

בשבוע האחרון לוחמי חטיבת גולני, בסיוע כוחות שריון והנדסה, איתרו 18 פירי מנהרות והשמידו ארבע מנהרות התקפיות שכוונו כנגד אזרחי מדינת ישראל. במהלך המבצע כולו הרגו כוחות החטיבה כ-110 מחבלים. בנוסף, תפסה החטיבה אמצעי לחימה רבים וציוד מודיעיני של פעילי חמאס הכולל מכשירי קשר, מחשבים וחוברות הדרכה.

ביום שלישי האחרון עזב מפקד חטיבת גולני, אלוף-משנה רסאן עליאן, את בית החולים סורוקה שבבאר שבע בו אושפז בשל פגיעה בעינו וביקש לשוב אל השטח. "אני חוזר כדי להמשיך את המשימה של החטיבה ולהצטרף ללוחמים שעדיין עושים את העבודה", הוא אמר בצאתו מהמוסד הרפואי.

"אנחנו מאוד חזקים, נעשה הכל כדי להשלים המשימה עד הסוף", אמר אל"מ עליאן לכלי התקשורת. "התעדכנתי והבנתי שהחבר'ה המשיכו לעבוד ופגעו בלא מעט מחבלים. יש לנו עוד טיפה - ונסיים את זה".

הוא פנה אל המשפחות השכולות שאיבדו את היקר מכל, ואמר כי הוא מעוניין להעביר להן מסר שלפיו "חטיבת גולני מחבקת אותם גם עכשיו ותחבק גם בעתיד. לפצועים, שאת חלקם ראיתי בבית החולים אני מאחל החלמה מהירה. אתם אריות".

בשיחה עם כתבים, סיפר אל"מ עליאן על הקרב הקשה שבו נפצע."חטפתי פצצת RPG כמה סנטימטרים מעל הראש שלי, עכשיו הכל בסדר", הוא אמר, והדגיש: "אם היה לי אוטובוס הייתי מעמיס את כל הפצועים איתי ולוקח אותם לחטיבה".