המג"ד ספד בקשר למ"פ שנפל בקרב: "הוביל וסחב את הפלוגה על כתפיו"

מפקדו של סרן דימיטרי לויטס ז"ל עלה ברשת הקשר מול חייליו, שעדיין לוחמים בעזה, וספד לקצין שנהרג בקרב בשכונת סג'עייה: "בשעה שדימה נקבר בהר הרצל בירושלים, הלב היה רוצה להיות שם, אבל הראש אומר שצריך להיות כאן ולהמשיך". האזינו

מפקד גדוד השריון שבו שירת סרן דימיטרי לויטס ז"ל כמפקד פלוגה ספד לו ברשת הקשר, בשעה שהקצין שנפל נטמן בחלקה הצבאית בהר הרצל בירושלים וחבריו לגדוד המשיכו להילחם בעזה. "כאן קודקוד..", פנה המג"ד לחייליו. "דימה, שלא הספיק להיות הרבה זמן מפקד של הפלוגה הספיק בזמן קצר להראות איזה קצין רציני, איכותי, מיוחד ובעל מוטיבציה הוא היה. בזמן מאוד קצר הוא נכנס לפלוגה, לקח אותה על הכתפיים והוביל אותה גם במבצע הזה שכולנו משתתפים בו להצלת תושבי הנגב וישראל בכלל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תראו את ההבדל בינינו לבינם", אמר המג"ד. "בעוד שאנחנו נכנסנו לכאן כדי להגן על תושבי הדרום מהרקטות והפגזים והפצמ"רים, הם נכנסים לתוך המסגדים, לתוך המרפאות, לתוך בתי החולים ובתי הספר ומשם יורים עלינו. זה בדיוק הבדל התמציתי בינינו לבינם. ודימה שהבין את ההבדל הזה כל כך טוב מסר את הנפש בצורה מעוררת כבוד הראויה להערכה והערצה".

כוחות שיריון ברצועה (רויטרס)

"בשעה הזאת בדיוק", המשיך, "בשעה שדימה נקבר בהר הרצל בירושלים, הלב היה רוצה להיות בירושלים. אבל הראש אומר שצריך להיות כאן וצריכים להמשיך. לא באנו לפה בשביל הכיף. יש לנו משימה חשובה שאני גאה מאוד לראות אתכם לוקחים בה חלק וסומך עליכם שתמשיכו על אף כל הכאב ועל אף כל הקשיים שמלווים כל לוחם, להמשיך ולעשות אותה בצורה הכי טובה שאפשר".

"אני רוצה שאנחנו פה, באמצע שכונת סג'עיה בעזה, נצטרף לכל אותם אנשים שמלווים את דימה בדרכו האחרונה ונירה מטח של כבוד ושל הצדעה לקצין הזה על המקום שממנו ירו הנבלות על הטנק שלו וקיפחו את חייו. אני גאה בכם וסומך עליכם. היכונו למטח לזכרו של דימה. תהיה נשמתו צרורה בצרור החיים. אמן".

טנק של צה"ל בפעילות (AP)

"בחור שקט, חייכן, חכם ובעל נפש של אמן"

לויטס (26) נולד בקיבוץ גשור שבגולן למרינה ואלכס. מאז הספיקו הוריו להתגרש, ואת זמנו העביר לויטס בשנים האחרונות בין בית אמו שבירושלים לביתו של אביו שנשאר בגשור. "הוא היה נער מקסים", סיפרה מיה קופשיץ, מי שהייתה מורתו בתיכון. "בחור שקט, חייכן, חכם ובעל נפש של אמן".

בין השאר נהג לויטס לצייר ואף ניגן בסקסופון. "הוא היה מאוד מוכשר", סיפרו חברים שהגיעו הבוקר לבית אביו. "תמיד אומרים שאלוהים קוטף את המלאכים, אבל הוא באמת היה מלאך. בן אדם משכמו ומעלה, שתמיד עזר וחשב על האחר לפניו. תשמור עלינו גם מלמעלה, כמו שתמיד דאגת לשמור ולהגן גם כשהיית פה אתנו. תמיד נזכור ונאהב, ולא נשכח לעולם". לויטס התגייס לשריון ומהר מאוד המשיך לקצונה בחיל. בקרוב היה צפוי לסיים את לימודיו מטעם הצבא במדעי המדינה.