פצוע קל ממטח רקטות לבאר שבע ויישובי עוטף עזה

אחרי שהבוקר נורה מטח רקטות נרחב לעבר הדרום, השפלה, השרון וגוש דן, הערב שוב התחדש ירי הרקטות מרצועת עזה. מספר רקטות נורו לעבר באר שבע ויישובי עוטף עזה בזמן נאום ההשבעה של ראובן ריבלין. צעיר נפצע באורח קל מפגיעת פצצת מרגמה ביישוב במועצה האזורית אשכול

במהלך נאום ההשבעה של ראובן ריבלין במליאת הכנסת, נורה הערב (ה') מטח רקטות מרצועת עזה לעבר באר שבע ויישובים בעוטף עזה. צעיר נפצע באורח קל מפגיעת פצצת מרגמה ביישוב במועצה האזורית אשכול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי הלילה השקט ביותר מאז תחילת מבצע "צוק איתן", נורו הבוקר מטחי רקטות לעבר אזור הדרום, השפלה, גוש דן והשרון. במהלך הירי הראשון יירטה מערכת כיפת ברזל ארבע רקטות, בירי השני הצליחה ליירט שתיים נוספות. יתר הרקטות נפלו בשטחים פתוחים.

נזק לכלי רכב בעקבות הפצמ"ר הערב (דוברות מועצת אשכול)

אזרחים רבים דיווחו על רעשי פיצוץ רמים שנשמעו במרכזי הערים, אך לא נגרם נזק. שני תושבים נחבלו בדרכם למרחב המוגן ונזקקו לטיפול רפואי, שבעה נוספים לקו בחרדה. בזרוע הצבאית של הארגון נטלו אחריות על הירי וטענו כי שיגרו רקטות מסוג M75 לעבר נמל התעופה בן גוריון.

היירוטים התרחשו מעל חולון, צומת בילו ותל אביב. שברים של כמה מהרקטות שיורטו נחתו באזור פתח תקווה ובתל אביב. המשטרה החלה באיתור השברים והרסיסים בשני המוקדים ובאיסופם. בפיקוד העורף ובכוחות ההצלה שבים ומדגישים כי אין לגעת בשברים אלו, שעלולים להיות מסוכנים. במקרה של מציאתם יש לדווח על כך למוקד המשטרה.

מטח רקטות לדרום (רויטרס)

החמאס שנטל הבוקר אחריות על הירי, טען באמצעי התקשורת הפלסטינים כי הרקטות כוונו לעבר נמל התעופה בן גוריון, זאת לאחר שטיסות רבות לשם בוטלו ביממה האחרונה בשל במצב הביטחוני. הבוקר החליט מינהל התעופה הפדרלי של ארה"ב, הגוף הרגולטורי החשוב בעולם התעופה העולמית, כי הוא חוזר בו מהחלטתו שלא לאפשר לחברות אמריקניות לטוס לישראל, דבר שצפוי לגרום גם לחברות האירופאיות לשוב ולנחות בישראל.