מדריך פעילי הימין ללוחמים ברצועה

על רקע החלטת האו"ם להקים ועדת חקירה על פעילות צה"ל בעזה, חילקו פעילי ארגון "חוננו" לאלפי חיילים המוצבים על גבול הרצועה "פק"ל משפטי", עם המלצות למבצע. "חיילים, ארגונים באים להציק באזורי לחימה", נכתב. כך זה נראה בשטח

"חייל יקר! ארגונים זרים באים להציק באזורי לחימה" - כך נכתב בפק"ל משפטי שחולק לאלפי חיילים בימים האחרונים על ידי ארגון "חוננו", זאת על רקע החלטת האו"ם להקים ועדת חקירה לבדיקת פעילות צה"ל ברצועת עזה במסגרת מבצע "צוק איתן". למסמך אין כל קשר לצה"ל, אלא מדובר ביוזמה פרטית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אנשי הארגון, המזוהה עם הצד הימני של המפה הפוליטית, מסייעים לחיילים ואזרחים שנקלעו למצוקה משפטית. בימים האחרונים הם הדפיסו כ-10,000 כרטיסים "פק"ל כיס משפטי" ללוחמים, שאותם חילקו היום (חמישי) פעילי הארגון שירדו לאזור רצועת עזה. לדבריהם, הכרטיסים מהווים מעין "עזרה ראשונה משפטית" לחיילי צה"ל.

"חייל יקר. ארגונים זרים באים להציק באזורי לחימה וחיכוך וכך חיילים רבים נמצאים תחת חקירה וועדות בדיקה", נכתב בין השאר בכרטיס. "בכל מקרה הדורש סיוע משפטי פנה אלינו - חייך וחרותך הם חיינו והם חשובים לנו". עוד נכתב בהמלצות: "אתה זכאי לסיוע משפטי, שמור על זכות השתיקה בטרם קיבלת ייעוץ משפטי ואל תחתום על אף מסמך ללא ייעוץ".

העלון שוחלק לחיילים (חדשות 2)

"מציקים ומפריעים לחיילים"

"קשה להתעלם מארגונים זרים ועוינים שבאים לאזורי חיכוך ולחימה, ומגולדסטונים למיניהם", אמר מנכ"ל ארגון חוננו שמואל (זנגי) מידד. "הם מציקים ומפריעים לחיילים לעמוד במשימותיהם, מפחידים אותם ומרפים הן את ידי החיילים, והן את עמידת הממשלה מול אויב אכזר".

אתמול, בסיומו של כינוס חירום שנערך בז'נבה, הצביעו 29 מחברי המועצה בעד הצעת ההחלטה הפלסטינית להקים ועדת חקירה לפעילות ישראל בעזה. 17 מהחברים נמנעו, ורק חברה אחת - ארצות הברית - הצביעה נגד ההצעה.

לשכת ראש הממשלה גינתה אמש את ההחלטה וקראה למדינות ה'הגונות' לדחות אותה: "זו פארסה שכל אדם הגון צריך לדחות. במקום לבדוק את פעילותה של מדינה דמוקרטית שמתגוננת מפני ירי חסר אבחנה על אזרחים, המועצה לזכויות אדם צריכה להוביל חקירה של פשעי המלחמה של חמאס".