צפו: חיל הים מסייע לכוחות הקרקע

לאחר שחשף את הגיבוי הצבאי של חיל האוויר ללוחמים שנמצאים על הקרקע, מפרסם דובר צה"ל סרטון המתעד את הסיוע גם מכוחות חיל הים. "אני כרגע מול 'הירוקים', יש איזה חמוש בבית שהם מזהים", נשמע קולו של איש חיל הים בקשר ולאחריו תקיפה מהים והדים של פיצוצי משנה

כך מסייע חיל הים לכוחות הקרקעיים במבצע "צוק איתן": דובר צה"ל פירסם הבוקר (ה') תיעוד נוסף של פעילות צה"ל ברצועת עזה במסגרת מבצע "צוק איתן". בתיעוד ניתן לראות את כוחות חיל הים פועלים בסמוך לחופי הרצועה, תוך שיתוף פעולה בינם לבין הכוחות הקרקעיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני כרגע מול 'הירוקים', יש איזה חמוש בבית שהם מזהים. החמוש ביצע ירי לכיוון הכוח של השריון", נשמע קולו של איש חיל הים בסרטון במכשיר הקשר. מיד לאחר מכן ניתן לראות תקיפות מכיוון הים ובעקבותיהן פיצוצי משנה.

השבוע חשף דובר צה"ל את הגיבוי, שלו זוכים לוחמי צה"ל ברצועה מכוחות חיל האוויר. בתיעוד שפורסם מתוארת חשיבות הקשר והתיאום ההדוקים בין הכוחות האוויריים לחיילי החי"ר הפועלים בעזה.

בתיעוד שצולם מכלי טיס של חיל האוויר, נקרא הכוח האווירי לסייע בנטרול מחבלים, המסכנים כוח של לוחמי צנחנים הפועלים על הקרקע. "יש מחבלים שהם דינאמיים, אנחנו צריכים שתאתר אותם", נשמעת הקריאה בקשר, ולאחריה תגובה כי המטרות אותרו על גג אחד הבניינים.

בשלב הבא מתברר, כי הכוח, שהזעיק את הגיבוי, שוכן בקומה השנייה באותו הבניין ממש, כשרק התקרה מפרידה ביניהם לבין החמושים. "האיתור הזה שאתה מדבר עליו, אני בתוכו בדיוק, אני נמצא בקומה השנייה", מעדכן הכוח על הקרקע. "אתה נמצא בתוך הבית עכשיו, והמחבלים מעלייך באותו בית?", שואל שוב הכוח האווירי. "נכון, מדויק".

שניות ספורות לאחר מכן מצליח כלי הטיס לחסל את חברי החוליה, לאחר שאחד מהם ניסה להימלט מהמקום. "עקבנו אחריהם והשמדנו אותם", מאשר הכוח האווירי. "אם השמדתם אותם אז אני רגוע, כי ירו בנו", מגיעה תשובה מהקרקע. "אני יודע, אתה יכול להיות רגוע, אנחנו מעליך".

במקביל לשיגורים הנמשכים מהרצועה, ממשיך צה"ל בפעולות סיכול מוצלחות של ירי הרקטות. בתיעוד אחת מפעולות הסיכול, נראים שלושה מחבלים כשהם נערכים לשיגור מטח מתוך שכונה בעזה. כלי טיס של חיל האוויר מזהה את השלושה ומפגיז אותם. לאחר מכן, מושמד גם המבנה ששימש את השלושה לצורך ביצוע הירי, וכנראה גם לאחסון הרקטות.