ביממה אחת: 150 מחבלים נעצרו ברצועת עזה

הלחימה בתוך הרצועה נמשכה גם בלילה הזה בכל הגזרות, והבוקר צה"ל נוצר את האש במספר מוקדים כדי לאפשר לצלב האדום לפנות נפגעים. מתחילת המבצע נחשפו 31 מנהרות. לאחר לילה ללא שיגורים, התחדש הבוקר הירי לעבר יישובי עוטף עזה

150 מחבלים נעצרו ברצועה (AP)

כוחות צה"ל הלוחמים ברצועת עזה עצרו במהלך הלילה ואתמול 150 מחבלים בחאן יונס וברפיח, מרביתם הסגירו עצמם. המחבלים שנתפסו יועברו לחקירת שירותי הביטחון, שם הם עשויים למסור מידע חיוני על פעילות ארגוני הטרור ברצועה. לבקשת הצלב האדום נצרה ישראל את האש הבוקר (חמישי) בשורה של מוקדים על מנת לאפשר את פינוי הפצועים וההרוגים, אך הדבר לא מצביע על כוונה להפסיק את האש, כשצה"ל נערך במקביל גם להרחבת המבצע. לאחר לילה ללא שיגורים, התחדש הבוקר הירי לעבר יישובי עוטף עזה, ללא נזק או נפגעים. הצטרפו למשדר המיוחד בערוץ 2 ובאתרי חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, ממשיך צה"ל במאמצים לאיתור מנהרות הטרור, המטרה המוגדרת של מבצע "צוק איתן". מתחילת המבצע חשפו הכוחות בשטח 31 מנהרות כאלה, תשע מהן כבר הושמדו. תהליך השמדת המנהרות הוא איטי, מורכב ודורש אבטחה של הכוח שמבצע אותו, לכן מעריכים בצה"ל כי ייקחו עוד ימים עד שיצליחו לסיים את המשימה. ארבעה חיילי צה"ל שנפצעו הלילה בלחימה ברצועת עזה פונו לבית החולים ברזילי באשקלון. שני פצועים נוספים הועברו לבית החולים שיבא תל השומר.‎

פצצות תאורה בעזה. ארכיון (AP)

כבר מאתמול המשיכה הפעולה הצה"לית להתרחב, כשפצצות במשקל של כטון נורו יחד עם טילי תמוז לעבר בית להיא, ג'באליה ובית חאנון שבצפון הרצועה. מאז חצות תקפו מטוסי חיל האוויר 35 מטרות טרור ברצועה, הפלסטינים מדווחים על כך שבניין בן תשע קומות הופצץ בלב העיר עזה. נזק כבד נגרם למבנה, לא ברור בשלב זה האם שהו בתוכו גורמי טרור. מאז שעות הלילה חיסלו כוחות צה"ל 20 מחבלים בשורה של היתקלויות ברצועה.

מעל 100 מטרות הותקפו: "מגבירים את הלחץ"

אתמול תקף צה"ל מעל 100 מטרות טרור ברחבי רצועת עזה. בין המטרות שהותקפו היו משגרים מוטמנים, מנהרות טרור ומבנים צבאיים. מתחילת המבצע תקף צה"ל למעלה מ-3,330 מטרות טרור. מתחילת הפעולה הקרקעית הרגו כוחות צה"ל למעלה מ-200 מחבלים. מוקדם יותר דווח כי מפקד בכיר בזרוע הצבאית של חמאס, מוחמד סינוואר - נהרג. שעות לאחר מכן הכחישו גדודי עז א-דין אל קסאם את הידיעה ואמרו כי "הוא נמצא בשטח ונלחם יחד עם פקודיו".

יעלון עם הכוחות, אתמול (משרד הביטחון)

עוד קודם לכן אמר דובר צה"ל, תת-אלוף מוטי אלמוז, כי הפעולה צפויה להימשך עוד ימים. "אנחנו מגבירים את הלחץ וזה לא קשור לשום עניין של הפסקת אש", הדגיש דובר צה"ל בריאיון לחדשות 2. "אנחנו פועלים במרץ וכך נמשיך לעשות בימים הקרובים".

אלמוז מנה את הישגי צה"ל בימי המבצע. "אנחנו מחזיקים בהרבה מאוד מנהרות, מנהרות משמעותיות, מנהרות תופת, אבל המבצע איננו רק נגד מנהרות", הוא ציין. "השתלטנו על יעדים רבים בתוך הרצועה, הרבה בתים שיש בתוכם הרבה מאוד אמצעי לחימה, חומרים שחמאס אסף על צה"ל עם מספרי יחידות ועוד חומרים שמתארים כיצד נכון להתגונן בפני התקפה מהסוג הזה. אנחנו פועלים בסבלנות, נכנסים לבתים, יורים בפעילים והורגים מחבלים".

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון הגיע אתמול לגבול רצועת עזה ונפגש עם המפקדים והלוחמים. בין היתר שוחח יעלון עם מפקד חטיבת גולני, אל"מ רסאן עליאן, ששב לפקד על כוחותיו בשטח - אחרי שנפצע במהלך הלחימה בעזה. במהלך הביקור הכין שר הביטחון את הכוחות להרחבת המערכה. "אנחנו מכינים את השלבים הבאים של הלחימה, בתום הטיפול במנהרות, ואתם צריכים להיות ערוכים לכל משימה", התריע יעלון. "צריך להמשיך להיערך למהלכים יותר משמעותיים בתוך עזה, וגם היחידות שנמצאות בהמתנה צריכות להתכונן להיכנס פנימה".