מתקפה מאסיבית של צה"ל בצפון הרצועה

פצצות במשקל של כטון וטילי תמוז נורו לעבר בית להיה, ג'באליה ובית חאנון שבצפון הרצועה, בהרעשה כבדה של חיל האוויר. דיווח: בניין בן תשע קומות הופצץ; לא ידוע על נפגעים, נזק רב נגרם

מתקפה בעזה. ארכיון (רויטרס)

בסוף היום ה-16 למבצע "צוק איתן" - צה"ל ממשיך במתקפות המאסיביות על רצועת עזה והלחימה מתנהלת במלוא עוזה. הלילה (ד') נורו פצצות במשקל של כטון יחד עם טילי תמוז לעבר בית להיה, ג'באליה ובית חאנון שבצפון הרצועה. יחד עם זאת, הפלסטינים מדווחים על כך שבניין בן תשע קומות הופצץ בלב העיר עזה; טרם נמסר על נפגעים, אך נזק כבד נגרם למבנה וסביבתו. לא ידוע מי היה במבנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך היום תקף צה"ל מעל 100 מטרות טרור ברחבי רצועת עזה. בין המטרות שהותקפו היו משגרים מוטמנים, מנהרות טרור ומבנים צבאיים. מתחילת המבצע תקף צה"ל למעלה מ-3,330 מטרות טרור. מתחילת הפעולה הקרקעית הרגו כוחות צה"ל למעלה מ-200 מחבלים. מוקדם יותר דווח כי מפקד בכיר בזרוע הצבאית של חמאס, מוחמד סינוואר - נהרג. שעות לאחר מכן הכחישו גדודי עז א-דין אל קסאם את הידיעה ואמרו כי "הוא נמצא בשטח ונלחם יחד עם פקודיו".

פצצות תאורה בעזה. ארכיון (AP)

מוקדם יותר אמר דובר צה"ל, תת-אלוף מוטי אלמוז, כי הפעולה תימשך עוד ימים. "אנחנו מגבירים את הלחץ וזה לא קשור לשום עניין של הפסקת אש", הדגיש דובר צה"ל בריאיון לחדשות 2. "אנחנו פועלים במרץ וכך נמשיך לעשות בימים הקרובים".

אלמוז מנה את הישגי צה"ל בימי המבצע. "אנחנו מחזיקים בהרבה מאוד מנהרות, מנהרות משמעותיות, מנהרות תופת, אבל המבצע איננו רק נגד מנהרות", הוא ציין. "השתלטנו על יעדים רבים בתוך הרצועה, הרבה בתים שיש בתוכם הרבה מאוד אמצעי לחימה, חומרים שחמאס אסף על צה"ל עם מספרי יחידות ועוד חומרים שמתארים כיצד נכון להתגונן בפני התקפה מהסוג הזה. אנחנו פועלים בסבלנות, נכנסים לבתים, יורים בפעילים והורגים מחבלים".

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון הגיע היום לגבול רצועת עזה ונפגש עם המפקדים והלוחמים. בין היתר שוחח יעלון עם מפקד חטיבת גולני, אל"מ רסאן עליאן, ששב לפקד על כוחותיו בשטח - אחרי שנפצע במהלך הלחימה בעזה. במהלך הביקור הכין שר הביטחון את הכוחות להרחבת המערכה.

"אנחנו מכינים את השלבים הבאים של הלחימה, בתום הטיפול במנהרות, ואתם צריכים להיות ערוכים לכל משימה", התריע יעלון. "צריך להמשיך להיערך למהלכים יותר משמעותיים בתוך עזה, וגם היחידות שנמצאות בהמתנה צריכות להתכונן להיכנס פנימה".