אשת הרמטכ"ל ביקרה פצועים בסורוקה: "באתי לחזק ויצאתי מחוזקת"

בין המבקרים בבית החולים בב"ש, שבו מאושפזים כ-40 חיילים מתחילת הלחימה, הייתה גם רויטל גנץ. "באתי לבקר ולחזק אותם ואת המשפחות שלהם, פשוט להיות איתם", היא סיפרה, ועדכנה גם שלא פגשה את בעלה עוד מאז אירוע החטיפה ביהודה ושומרון: "הוא נשמע לי חזק ושקול ומאוד בעשייה"

כ-40 חיילים שנפצעו בלחימה הקרקעית ברצועת עזה הועברו בימים האחרונים לבית החולים סורוקה, וזכו לביקורים רבים של קרובי משפחה, חברים וגם פוליטיקאים. היום (ג') בין המבקרים הייתה גם רויטל גנץ, אשתו של הרמטכ"ל בני גנץ, שהגיעה לביקור פרטי על מנת לחזק את החיילים הפצועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"באתי לבקר ולחזק אותם ואת המשפחות שלהם, פשוט להיות איתם. בהרבה מקרים באתי לחזק ויצאתי מחוזקת", סיפרה גנץ מחוץ לבית החולים. לאחר מכן התייחסה לבעלה, שנמצא הרחק ממנה בשבועות האחרונים: "לא ראיתי אותו הרבה זמן - הוא לא בבית מתחילת האירועים, כבר מהחטיפה של שלושת הנערים זכרונם לברכה. מאז אנחנו במצב של חירום ועשייה תמידית, ואנחנו לא רואים אותו".

למרות המרחק, גנץ דואגת לשוחח עם בעלה הטרוד בניהול מבצע "צוק איתן": "אני חושבת ששלומו טוב - הוא נשמע לי חזק ושקול ומאוד בעשייה, מעבר לזה אני לא יכולה לענות הרבה, אבל אני חושבת שהוא בסדר גמור". גנץ סיפרה כי לא שמעה דבר ביקורת מהחיילים: "הם שמחו, הם התרגשו, הם אמרו שהם מאמינים בצבא ובדרך ומרגישים בטוחים, ואני חייבת לומר שגם ההורים שלהם אמרו את זה".

לדבריה, מצבם של רוב החיילים משתפר וחלקם אף רוצים לחזור ללחימה: "הם חזקים ומרגישים מטופלים ואומרים שהם רוצים להמשיך קדימה. זה חימם את הלב לראות - עם הקושי ועם ההתמודדות שעומדת בפניהם ובפני המשפחות הם נראו מחוזקים וחיזקו את הדרך", סיפרה גנץ שהדגישה שהגיעה כאדם פרטי.

מבית החולים סורוקה נמסר כי ב-12 השעות האחרונות התקבלו 21 חיילים לטיפול בבית החולים. אחד מהם הגיע במצב אנוש ומצבו יוצב, אחד פצוע קשה, שניים בינוני והשאר במצב קל. כמו כן אושפזו במהלך היום 12 אזרחים שנפגעו מנפילות בדרך למרחב מוגן או שסבלו מחרדה במהלך מטחי הרקטות מהרצועה.