החברים סופדים: נתן עמד להתחתן, "דימי" אהב לנגן בסקסופון

לאחר שקיבלו את ההודעה המרה על מותם, התקבצו היום חבריהם של סרן דמיטרי לויטס וסגן נתן כהן בניסיון לנחם אחד את השני ולהעלות זיכרונות. בין החוויות המשותפות הצטיירו גם התכניות שלעולם כבר לא יספיקו; נתן תכנן להתחתן באוקטובר הקרוב, ואילו דימיטרי עמד בפני סיום לימודיו. "הייתה לו נפש של אמן", סיפרו חבריו

"היה מלאך אמיתי", סרן דימיטרי לויטס (דו"צ)

חבריהם של שני קציני השריון שנהרגו לפנות בוקר מאש צלפים ברצועת עזה, התעוררו היום (ד') לידיעה הנוראית על מותם ומאז מתקשים להתרגל למציאות המרה בלעדיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חבריו של סרן דמיטרי לויטס, קצין השריון שנהרג לפנות בוקר מאש צלפים בעזה, מסרבים להכיר בכך שלא ישוב עוד. שעות ספורות לפני שילוו אותו בדרכו האחרונה, התקבצו עשרות חבריו ומכריו בבית אביו והעלו זיכרונות. "דימי היה אח יקר שתמיד היה חבר בכל מצב", אמרו החברים ההלומים. "הוא היה אידיאליסט, ובתור אחים שלו בנשמה אנחנו יודעים שהוא אהב ודאג לחיילים שלו, כאילו הם היו הבנים שלו".

לויטס נולד לפני 26 שנים בקיבוץ גשור שבגולן למרינה ואלכס. מאז הספיקו הוריו להתגרש, ואת זמנו העביר לויטס בשנים האחרונות בין בית אמו שבירושלים לביתו של אביו שנשאר בגשור. "הוא היה נער מקסים", סיפרה מיה קופשיץ, מי שהייתה מורתו בתיכון. "בחור שקט, חייכן, חכם ובעל נפש של אמן".

בין השאר נהג לויטס לצייר ואף ניגן בסקסופון. "הוא היה מאוד מוכשר", סיפרו חברים שהגיעו הבוקר לבית אביו. "תמיד אומרים שאלוהים קוטף את המלאכים, אבל הוא באמת היה מלאך. בן אדם משכמו ומעלה, שתמיד עזר וחשב על האחר לפניו. תשמור עלינו גם מלמעלה, כמו שתמיד דאגת לשמור ולהגן גם כשהיית פה אתנו. תמיד נזכור ונאהב, ולא נשכח לעולם".

לויטס התגייס לשריון ומהר מאוד המשיך לקצונה בחיל. בקרוב היה צפוי לסיים את לימודיו מטעם הצבא במדעי המדינה. הלווייתו תיערך היום בשעה 15:00 בחלקה הצבאית שבהר הרצל.

תכנן להתחתן באוקטובר הקרוב, סגן נתן כהן (דו"צ)

אבל כבד ירד הבוקר גם על העיר מודיעין, עם היוודע דבר נפילתו של אחד מבניה, סגן נתן כהן. "זהו בוקר קשה עבורנו", אמר היום ראש העיר, חיים ביבס. "עוד לא עיכלנו את דבר נפילתו של סא"ל דולב קידר ז"ל וכבר נודע לנו על מותו של בן אחר של העיר. בשם התושבים אני שולח תנחומים וחיבוק גדול למשפחת כהן. כולנו מתפללים שהוא יהיה החלל האחרון של צה"ל".

כהן, ששירת כקצין שריון, היה צפוי להתחתן בחודש אוקטובר הקרוב, ובאחרונה חגג את יום הולדתו ה-23. הוא הותיר אחריו ארוסה, זוג הורים וארבעה אחים ואחיות. הלווייתו תיערך הערב בשעה 18:00 בבית העלמין הצבאי במודיעין.