כ-30 אלף בהלוויית החייל הבודד מקס שטיינברג

עשרות אלפי ישראלים ליוו למנוחות את החייל מקס שטיינברג, שנהרג בתחילת השבוע בתקרית שכונתה "נגמ"ש המוות". "האהבה שאנחנו מקבלים היא מדהימה, אנו מבינים למה מקס התאהב במדינה", אמרו הוריו בדברי ההספד

החייל הבודד מקס שטיינברג הובא הבוקר (ד') למנוחות בהר הרצל בירושלים. כ-30 אלף ישראלים שלא הכירו אותו הגיעו להלוויה וביקשו להעביר את המסר שגם בדרכם האחרונה, החיילים הבודדים אף פעם לא לבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"האהבה שאנחנו מקבלים היא מדהימה. אנו מבינים למה מקס התאהב במדינה ואנחנו אסירי תודה על כך", אמרה אמו של מקס, איווי, בדברי ההספד. "אין בנו שום חרטה על ההתגייסות של בננו לצה"ל, אנשים רבים עזרו לנו למחוק כל שמץ של ספק", הוסיף אביו סטיוארט.

"רצינו להביא את מקס לקבורה בארה"ב אבל חשבנו שזה אנוכי", המשיך וסיפר האב השכול בהספד. "כעת, כשאנחנו רואים את התמיכה הרבה בארץ אנחנו מבינים שצדקנו".

הלווייתו של מקס שטיינברג (חדשות 2)

"אישיות גדולה מהחיים"

שטיינברג ז"ל נהרג בלילה שבין שבת לראשון בתקרית שכונתה "נמג"ש המוות", בה נהרגו שישה חיילי גולני, לאחר שמטען התפוצץ על הרכב הצבאי בו נסעו בשכונת סג'עייה שבצפון רצועת עזה - והוא עלה באש.

אחותו של מקס, פייג', ספדה לו: "כל מי שמכיר אותך דיבר על אישיות גדולה מהחיים, הראית לי כמה חשוב להיות נאמן לעצמך. אין מילים לתאר אותך, אני יודעת שתמיד תמשיך לשמור עליי".

אחיו ג'ייק ציטט בדברי ההספד קטע משירו של המוסיקאי בוב מארלי ואמר "חיה למען עצמך - חיית לשווא, חיה למען אחרים - ואתה תחייה שוב".

הישראלים התגייסו: "אסור שלוחם יילך לבד בדרכו האחרונה"

בדומה להלוויתו של החייל הבודד שון כרמלי ז"ל לפני כיומיים - גם להלוויתו של מקס שטיינברג ז"ל הגיעו אנשים רבים שכלל לא הכירו אותו, לאחר שנחשפו ברשתות החברתיות לקריאה להגיע ולחלוק כבוד אחרון לחיילשעזב הכל ועלה ארצה בכדי להתגייס.

הלוויתו של שון כרמלי ז"ל בחיפה (צילום: עידו מינקוב�%a)

"אסור שנקבור את הילד המדהים הזה לבד", נכתב בהודעה שהופצה ברשת. "אסור שלוחם שעשה עליה והתגייס לצבא על מנת לשמור עלינו ומסר נפשו בעבורנו יילך בדרכו האחרונה לבד". ההיענות הרבה ועומס האנשים שהגיעו למסע ההלוויה גרם לסגירת שדרות הרצל בבירה.

עוד בטרם הגיעה משפחת שטיינברג לארץ בכדי לקבור את בנם, הם סיפרו לחדשות 2על הילד שאימצו לאחר שאמו הביולוגית נפטרה מספר שבועות לאחר לידתו: "מקס מלא אנרגיה, הוא מדהים, הוא היה רגיש מאוד, מתחשב, מצחיק, נדיב ובעל מצב רוח מרומם. אנחנו מצפים לפגוש חלק מחבריו החיילים. הם יוכלו לקחת אותנו לכמה מהמקומות שמקס היה בהם".

שטיינברג עלה לישראל כדי לשרת בצה"ל, וכך - ללא משפחה או חברים - הפכה גולני לדבר הקרוב ביותר למשפחה בשבילו. "דיברתי איתו בפעם האחרונה יום וחצי לפני שנהרג", סיפרה אמו. "בארבע בבוקר הוא התקשר ואמר לי שהוא אוהב אותי ושהוא לא מפחד. הוא אמר: 'אני מפחד רק עלייך'".