היום ה-15 למבצע: הותקפו 200 מטרות ובהן בית מפקד חמאס

כוחות צה"ל תקפו עשרות יעדים ובהם מנהרות טרור, משגרים ואתרי ייצור ואחסון אמצעי לחימה. ביתו של ראש הזרוע הצבאית של חמאס מוחמד דף הופצץ. הפלסטינים מדווחים כי הוא לא היה במקום, אך שניים נהרגו. כוח מיחידה מיוחדת חשף מצבור אמל"ח ובו מקלעים כבדים וטילים נגד טנקים

תקיפה בעזה (רויטרס)

צה"ל מסכם את יומו ה-15 של מבצע "צוק איתן" ומוסר כי משעות הבוקר הותקפו כ-200 מטרות טרור ברחבי רצועת עזה. אחת המטרות שנתקפו, על פי דיווחי הפלסטינים, היא ביתו של מוחמד דף, מפקד הזרוע הצבאית של חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהדיווחים בעזה עולה כי ביתו של דף לא היה מאויש, אולם שני בני אדם נהרגו כתוצאה מההפצצה. דף, המרותק לכסא גלגלים כשהוא חצי משותק, מנהל את הלחימה של חמאס והוא למעשה המוח מאחורי הפעילות שלהם.

מוחמד דף

דובר צה"ל מסר כי בין המטרות שהותקפו היום (ג') ישנם מבנים צבאיים, מנהרות טרור, משגרים מוטמנים, אתרי ייצור ואחסון של אמצעי לחימה, בתים של פעילים אשר שימשו כתשתית פיקוד ושליטה, משגרי טילי קרקע-קרקע ומשגרי רקטות קרקע-קרקע, ביניהם משגרי רקטות לטווח בינוני.

מתחילת הפעילות הקרקעית תקף צה"ל יותר מ-2,377 מטרות טרור. בשעות הבוקר בוצע ירי טילים נגד טנקים מתוך מבנה בחאן יונס לעבר כוח צה"ל. בעקבות ירי זה נהרג חייל צה"ל, סמל ראשון אביתר תורג'מן, ונפצעו מספר חיילים. בתגובה לירי תקף חיל האוויר את המבנה. זוהתה פגיעה.

חיילי צה"ל בנגמ"ש

מאוחר יותר זיהה כוח צה"ל חוליית מחבלים בחאן יונס, שירו טילים נגד טנקים לעבר הכוח. בתגובה לירי השיב הכוח באש, ממנה נהרגו ארבעה מחבלים. אין נפגעים לכוחותינו.

בשעות הצהריים חשף כוח גולני שני פירי מנהרות בצפון רצועת עזה. מאוחר יותר זוהה פיר נוסף באזור על ידי הכוח. בשעות הצהריים, חשף כוח מיחידה מיוחדת אמצעי לחימה רבים במרכז רצועת עזה, ביניהם רובי קלצ'ניקוב, מקלעים כבדים וטילים נגד טנקים.