צפו: הצנחנים הזעיקו תגבורת, כלי הטיס חיסל את חוליית המחבלים

למרות פעילות הקרקעית של צה"ל ברצועה, ממשיך חיל האוויר כל העת לתרום את חלקו בהצלחת המערכה: בתיעוד שמפרסם דובר צה"ל, נשמעת שיחת תיאום שערך כוח קרקעי של צנחנים עם כלי טיס של חיל האוויר לחיסול חברי חוליה שסיכנו את לוחמי הכוח. התוצאה: חיסול המחבלים ואבטחת כוחות הקרקע

מעבר לגיבוי הבינלאומי הנרחב סביב פעילות הקרקע של לוחמי צה"ל ברצועה, זוכים הכוחות בשטח לגיבוי צמוד של כוחות חיל האוויר: בתיעוד פעולת תקיפה שמפרסם הערב (ג') דובר צה"ל, מתוארת חשיבות הקשר והתיאום ההדוקים בין הכוחות האוויריים לחיילי החי"ר הפועלים בעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד שצולם מכלי טיס של חיל האוויר, נקרא הכוח האווירי לספק מענה בנטרול מחבלים המסכנים כוח של לוחמי צנחנים הפועלים על הקרקע. "יש מחבלים שהם דינאמיים, אנחנו צריכים שתאתר אותם", נשמעת הקריאה בקשר, ולאחריה תגובה כי המטרות אותרו על גג אחד הבניינים.
בשלב הבא מתברר, כי כוח צה"ל שהזעיק את הגיבוי שוכן בקומה השנייה באותו הבניין ממש, כאשר רק התקרה מפרידה ביניהם לבין החמושים. "האיתור הזה שאתה מדבר עליו, אני בתוכו בדיוק, אני נמצא בקומה השנייה", מעדכן כוח הקרקע. "אתה נמצא בתוך הבית עכשיו, והמחבלים מעלייך באותו בית?", שואל שוב הכוח האווירי. "נכון, מדויק".

שניות ספורות לאחר מכן מצליח כלי הטיס לחסל את חברי החוליה, לאחר שאחד מהם ניסה להימלט מהמקום. "עקבנו אחריהם והשמדנו אותם", מאשר הכוח האווירי". "אם השמדתם אותם אז אני רגוע, כי ירו בנו", מגיעה תשובה מהקרקע. "אני יודע, אתה יכול להיות רגוע, אנחנו מעליך".

ולמרות השיגורים הנמשכים מהרצועה, ממשיך צה"ל בפעולות סיכול מוצלחות של ירי הרקטות לעבר יישובי ישראל. בתיעוד אחת מפעולות הסיכול, נראים שלושה מחבלים כשהם נערכים לשיגור מטח מאחת השכונות בעזה. כלי טיס של חיל האוויר מזהה את השלושה ומפגיז אותם. לאחר מכן מושמד גם המבנה ששימש את השלושה לצורך ביצוע הירי, וכנראה גם לאחסון הרקטות.