חמאס: ישראל תשלם גם עבור תמונת החייל

דובר הארגון מושיר אל-מסרי מתעקש כי החייל אורון שאול מוחזק על ידי אנשי החמאס. "כל מידע לגבי גורלו יחייב תשלום מראש", הוא אומר. "האויב הציוני ייאלץ להיכנס למשא ומתן עקיף ולהיכנע לתנאי ההתנגדות"

בחמאס ממשיכים לטעון כי הם מחזיקים בחייל אורון שאול, שהיה בנגמ"ש של לוחמי גולני שהתפוצץ וטרם נודע מה עלה בגורלו, לאחר שצה"ל הכריז על גופתו כנעדרת. אחד מדוברי הארגון, מושיר אל-מסרי, אומר כי "ישראל תיאלץ לשלם על כל רסיס מידע" ורומז כי המחיר ייקבע בדמות אסירים שישוחררו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כל מידע לגבי גורלו של אורון שאול יחייב תשלום מראש", הבהיר אל-מסרי. "כדי שגדודי אל-קסאם ישדרו את תמונתו במשך שנייה, האויב הציוני יהיה חייב לשלם מחיר מראש. סוגיית שאול אורון תיאלץ את האויב הציוני להיכנס למשא ומתן עקיף ולהיכנע לתנאי ההתנגדות".

מוקדם יותר, בהודעה מצמררת בעברית, אמר חוסאם בדראן, דוברו של חאלד משעל היושב בקטאר: "החייל בידינו". בצה"ל שללו את האפשרות כי אורון נחטף לאחר שתצפיות אבטחו את פינוי החיילים מהנגמ"ש שבו נסע. על פי הערכות במערכת הביטחון המידע שהגיע לידי ארגון הטרור העזתי מתבסס על חלקי בגדים או דיסקית שנמצאו מאוחר יותר בסג'עייה.

בדראן, ממשוחררי עסקת שליט, אמר את הדברים אמר במסגרת ריאיון שהעניק לכלי תקשורת ערבי, כשתוך כדי שיחה הפסיק את המרואיין וביקש לשאת דברים לציבור, בעברית: "לכל העם בישראל, הממשלה שלכם משקרת מההתחלה. נתניהו אחראי לדם הפלסטיני ועל החיילים שלכם". הדובר, שאת העברית למד במהלך שהותו בכלא הישראלי, המשיך בדברים: "היום אנחנו אומרים לכם - שאול אורון, החייל, הוא בידינו. מספר (אישי) 609206".

הבוקר הותר לפרסום כי גופתו של שאול, בן 21 מפוריה עילית, טרם זוהתה בין הלוחמים שנהרגו בתקרית שבה נורה נגמ"ש מירי נ"ט בשכונת סג'עייה בלילה שבין שבת לראשון. השלמת הליך זיהוי הגופות נמשכת, ובמערכת הביטחון מדגישים כי למרות שחמאס טען השבוע כי חטף חייל מאזור הלחימה, תצפיות שאבטחו את חילוץ גופות החיילים שללו טענה זו. רחלי גזית, קרובת משפחתו ונציגת המשפחה, אמרה לתקשורת: "אנחנו חזקים, ומבחינתינו כל עוד הבדיקות לא הסתיימו ואין ממצאים חד משמעיים, אורון הוא לא חלל".