לוחם צנחנים נהרג בהיתקלות בעזה

דובר צה"ל התיר לפרסם את שמו של סמ"ר אביתר תורג'מן, בן 20 מבית שאן, שנהרג בהיתקלות עם מחבלים ברצועת עזה. לאחר מותו הועלה תורג'מן מדרגת סמל לדרגת סמל ראשון

סמ"ר אביתר תורג'מן

היום (ג') הותר לפרסום כי סמ"ר אביתר תורג'מן, בן 20 מבית שאן, לוחם בחטיבת הצנחנים, נהרג הבוקר במהלך התקלות עם מחבלים באזור דרום הרצועה. הלווייתו תיערך הערב בשעה 22:30 בחלקה הצבאית בהר הרצל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אביתר היה בן הזקונים של אורה ומאיר. לאביתר שלושה אחים גדולים כשאחד מהם, ינון, הוא קצין שהשתתף גם הוא בלחימה בעזה. ינון קביל את הבשורה המרה על מות אחיו הצעיר, והוא נמצא בדרכו לבית המשפחה בבית שאן.

בעיר הולדתו של אביתר סיפרו היום על משפחתו של אביתר ואמרו כי מדובר במשפחה ותיקה בבית שאן, שורשית וערכית. הוריו של אביתר הם אנשי חינכו ואביו ניהל את אגף החינוך בעירייה.

בישיבתו של אביתר, ישיבת הכותל בירושלים, תיארו את אביתר במילים חמות וסיפרו על אופיו. "אם הייתי צריך לתאר את אביתר בתמציתיות הייתי בוחר במילים עוז וענווה", סיפר רבו של אביתר, הרב יואל רוזנברג. "מצד אחד הוא היה בחור מרשים ביותר גבוה, חסון וחזק. מצד שני הייתה בו צניעות והענווה גדולים. אני זוכר שבפעם הראשונה שאישתי ראתה אותו היא אמרה שרואים שאביתר הוא לא ככל התלמידים. היא זיהתה הרבה קשב בעיניים שלו".

בישיבת ההסדר סיפרו על אירוע מצער שפקד לאחרונה את משפחת תורג'מן. אבי המשפחה ושני אחיו של אביתר היו מעורבים בתאונת דרכים קשה בכביש הבקעה שעה שעשו את דרכם חזרה לביתם מטקס חלוקת הכומתה האדומה של אביתר בגבעת התחמושת. "אחרי התאונה אביתר לא זז מהמיטה של אביו. הוא סעד את אביו במסירות אין קץ. זה היה אביתר".

רבו של אביתר סיפר גם על אהבת הארץ הגדולה של אביתר. "הוא האמין בלב שלם בשליחות שלו בצנחנים. הוא אהב את ישראל ושירת אותה בלב רחב. תמיד הוא אמר שהוא רואה בשירות הצבאי מצווה. הוא היה לקראת שיחרור. זו אבידה גדולה".

ראש עיריית בית שאן, רפאל בן שטרית, ספד לתושב עירו שנפל ואמר: "השכול והעצב לא פסחו גם עלינו. בית שאן בוכה היום. ליבנו ומחשותינו עם משפחת תורג'מן האצילה ששכלה היום את בן הזקונים שלה, אביתר, לוחם שנפל על הגנת המולדת. יהיה זכרו ברוך".

"בחור מרשים וחזק". אביתר תורג'מן

חייל מתקרית הנגמ"ש עדיין נעדר

מוקדם יותר היום הותר לפרסום שמו של החייל שגופתו טרם זוהתה בין הלוחמים שנהרגו בתקרית שבה נפגע נגמ"ש מירי נ"ט בשכונת סג'עייה. החייל הוא סמל אורון שאול, לוחם בחטיבת גולני בן 21, מפוריה עילית, שלפי שעה מוגדר נעדר.

במערכת הביטחון מדגישים כי למרות טענות חמאס השבוע כי אנשיו הצליחו לחטוף חייל מאזור הלחימה, תצפיות שאבטחו את חילוץ גופות החיילים שוללות את הטענה. הודעה על אודות המקרה נמסרה למשפחתו של החייל זמן קצר לאחר האירוע. אתמול הגיעה לבית המשפחה ראשת אכ"א, אלוף אורנה ברביבאי, שעדכנה את קרוביו בפרטי תהליך הזיהוי המורכב והממושך.

הוגדר נעדר. אורון שאול

יחד עם זאת, הותר היום לפרסום כי שני חיילים נהרגו אתמול בהיתקלות ברצועת עזה: רב-סמל עודד בן סירא, לוחם בחטיבת הנח"ל, בן 22 מניר עציון, ורב סמל ראשון אוהד שמש, בן 27 מבית אלעזרי. שמש הובא למנוחות בשעה 15:30 בחלקה הצבאית של בית העלמין במזכרת בתיה. מסע הלווייתו של בן סירה, שהועלה לדרגת רב-סמל, החלה בשעה 17:00 בחלקה הצבאית של בית העלמין בניר עציון.