מצרים: לא נשנה את היוזמה להפסקת אש

במסיבת עיתונאים בקהיר אמר שר החוץ המצרי שוקרי כי היוזמה להפסקת האש מיטיבה עם שני הצדדים וכי אין למצרים כוונה לשנותה. "אנו מקווים כי הצדדים יקבלו את היוזמה בהקדם האפשרי". במקביל אמר בכיר חמאס אבו מרזוק: "מצרים היחידה שיכולה לתווך"

מצרים: לא נשנה היוזמה להפסקת אש

במקביל ללחימה ברצועת עזה וירי הרקטות לעבר שטח ישראל, במצרים נמשכים כל העת המאמצים הדיפלומטיים להשיג הפסקת אש באזור. במסיבת עיתונאים שהתקיימה היום (שבת) בקהיר הבהיר שר החוץ המצרי כי לארצו אין כל כוונה להכניס שינויים ביוזמה שהציעה, למרות ההתנגדות שמציג חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היוזמה שלנו מספקת את הצרכים של שני הצדדים", הבהיר השר סאמח שוקרי במסיבת עיתונאים משותפת עם מקבילו הצרפתי לורן פביוס. "אנו ממשיכים לקוות כי הצדדים יקבלו את היוזמה בהקדם האפשרי".

"הפסקת אש היא הכרחית, היא בעדיפות העליונה, אנחנו רוצים למנוע פגיעה נוספת בחיים", אמר במסיבת העיתונאים פביוס. "יש להבטיח תנאים להפסקת אש שתימשך זמן רב ותענה הן על צורכי הביטחון של ישראל והן על הצורך במעבר ציוד לצד הפלסטיני".

ישראל ממשיכה בפעולה ברצועה (רויטרס)

למרות הדיווחים על קרע בין חמאס לבין ההנהגה המצרית וחוסר שביעות רצון של ארגון הטרור מהתיווך, נציג חמאס בקהיר מוסא אבו מרזוק הבהיר היום כי הוא תומך בהתערבות המצרית. "אנו סבורים שהמתווך המצרי הוא היחיד שיכול להגיע לתוצאה", אמר אבו מרזוק.

מוקדם יותר השבוע הכריז ראש הממשלה נתניהו כי ישראל מקבלת את היוזמה המצרית והורה על הפסקת התקיפות ברצועת עזה. בחמאס דחו את היוזמה והדגישו כי סעיפיה "לא שווים את הנייר שהם כתובים עליו, זו כניעה".

עם זאת, גם לאחר הפסקת האש מצד ישראל, נמשך ירי הרקטות הנרחב מרצועת עזה - כולל מטחים לעבר אזור הכרמל וגוש דן. בשעות הערב נהרג אזרח ישראלי מפגיעת פצצת מרגמה באחד מיישובי עוטף עזה. עקב המשך הירי הודיע ראש הממשלה נתניהו על חידוש התקיפות ברצועה.

מבצע "צוק איתן" - היום ה-12:

ניסיון חדירה ליישוב: מחבל נהרג, חיילים נפצעו

טרגדיה באזור דימונה: גבר נהרג, בני משפחתו נפצעו מפגיעת רקטה

הפלסטינים שלחו חמור נפץ לעבר חיילים ברפיח

טייסי חיל האוויר: "לא ישנים אחרי פגיעה בבלתי מעורבים"

צפו: כך פוצץ צה"ל פתח מנהרה