צפו: כך פוצץ צה"ל פתח מנהרה

בצה"ל הצליחו לחשוף 12 מנהרות תקיפה וטרור, והפיצו הבוקר תיעוד מפיצוץ אחת המנהרות. "אפשר לפוצץ?", שואל החייל – ואז מקבל את האישור. מפקד הגדוד: "נגיע לכל מקום ברצועה". כך זה נראה

המאמץ להשמדת מנהרות הטרור של חמאס נמשך - ובצה"ל הפיצו הבוקר (שבת) תיעוד של אחד ממנהרות החמאס בדרום רצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון ניתן לראות את חיילי ההנדסה יחד בפעילות, כשאחד מהם לוחץ על הכפתור שמפוצץ את המנהרה. "אפשר לפוצץ?", הוא שואל את מפקדו - ואז ניתן לראות את הפיצוץ. "לא לזוז, לא לזוז", נשמעו קריאות ברקע. לאחר מכן נראה הדחפור שהורס את המנהרה.

"אנו נמצאים בדרום רצועת עזה ומה שאנו רואים זה אחת מבין עשרות מנהרות במשימה שהגדוד קיבל", סיפר מפקד הגדוד. "אנו פועלים להשמיד בצורה מסיבית את כל תשתית המנהור של חמאס בכל הרצועה ונגיע לכל נקודה".

קצין בכיר בצה"ל התייחס הבוקר לעניין המנהרות ואמר כי מאז הכניסה הקרקעית לרצועת עזה, הצליחו הכוחות לפגוע משמעותית במערך זה.

מודיעין טוב לחשיפת המנהרות

"בתוך יממה וחצי חשפנו 13 מנהרות תקיפה וטרור וחמאס מאבד את הנכס האסטרטגי המשמעותי שלו", אמר הקצין הבכיר. "מדובר במערך הגנה שהארגון בנה מתחת לרצועה. זה בבת עינו של חמאס ואנחנו פגענו בזה משמעותית".

הקצין ציין עוד כי כל 13 המנהרות שנחשפו הן מנהרות "חוצות גדר" שחודרות בחלקן לשטח ישראל וכי חלק מהמנהרות ישרות וחלקן מסועפות. "אנחנו עוסקים בחשיפת התוואי של המנהרות ובהמשך נפוצץ אותן". הקצין ציין עוד כי בקרוב תתקבל החלטה האם להכניס יחידות נוספות לרצועה.

"הפירים של המנהרות הם בבתים, בחצרות בתים ובחממות", מסביר הקצין. "קשה לחשוף מנהרות באופן אקראי אבל יש לנו מודיעין טוב". לדבריו, מאז תחילת הפעולה הקרקעית הרגו כוחות צה"ל כ-70 פלסטינים - "רובם המכריע מחבלים".

מבצע "צוק איתן" - היום ה-12:

ניסיון חדירה ליישוב: מחבל נהרג, חיילים נפצעו

טרגדיה באזור דימונה: גבר נהרג, בני משפחתו נפצעו מפגיעת רקטה

הפלסטינים שלחו חמור נפץ לעבר חיילים ברפיח

טייסי חיל האוויר: "לא ישנים אחרי פגיעה בבלתי מעורבים"

מצרים: לא נשנה את היוזמה להפסקת אש