קצין בכיר: פגענו משמעותית במערך המנהרות

קצין בכיר בצה"ל אומר כי מאז תחילת הפעולה הקרקעית נחשפו 13 מנהרות חוצות גדר וכי "חמאס מאבד את הנכס האסטרטגי שלו". בצה"ל נערכים להרחבת הפעולה הקרקעית. הלילה נפצע קשה קצין בהיתקלות בבית להיא, המחבל חוסל

קצין בכיר בצה"ל אומר הבוקר (שבת) כי מאז הכניסה הקרקעית לרצועת עזה, הצליחו הכוחות לפגוע משמעותית במערך המנהרות של חמאס. הלילה נפצע קצין צה"ל באורח קשה בהיתקלות בבית להיא. במהלך ההיתקלות נורה מחבל למוות. במקביל נערכים בצה"ל להרחבת המבצע הקרקעי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בתוך יממה וחצי חשפנו 13 מנהרות תקיפה וטרור וחמאס מאבד את הנכס האסטרטגי המשמעותי שלו", אמר הקצין הבכיר. "מדובר במערך הגנה שהארגון בנה מתחת לרצועה. זה בבת עינו של חמאס ואנחנו פגענו בזה משמעותית".

הישגים בפעולה הקרקעית (רויטרס)

הקצין ציין עוד כי כל 13 המנהרות שנחשפו הן מנהרות "חוצות גדר" שחודרות בחלקן לשטח ישראל וכי חלק מהמנהרות ישרות וחלקן מסועפות. "אנחנו עוסקים בחשיפת התוואי של המנהרות ובהמשך נפוצץ אותן". הקצין ציין עוד כי בקרוב תתקבל החלטה האם להכניס יחידות נוספות לרצועה.

"הפירים של המנהרות הם בבתים, בחצרות בתים ובחממות", מסביר הקצין. "קשה לחשוף מנהרות באופן אקראי אבל יש לנו מודיעין טוב". לדבריו, מאז תחילת הפעולה הקרקעית הרגו כוחות צה"ל כ-70 פלסטינים - "רובם המכריע מחבלים".

נמשכת הפעולה ברצועה (רויטרס)

הלילה: קצין נפצע קשה

ההתנגדות שבה נתקלו עד כה כוחות צה"ל חלשה מהמצופה, לדברי הבכיר, אך הוא ציין כי מתקיימים גם חילופי אש מטווח קרוב בין חיילי צה"ל לחוליות מחבלים. הקצין הוסיף כי בשלב זה מוקדם להצביע על שינוי בכמות הירי של חמאס. "זה עוד יעלה ונרד ועוד נצטרך לטפל במשגרים ארוכי טווח שנמצאים בתוך האוכלוסייה הצפופה".

נמשך ירי הרקטות (אריאל סיילס)

קצין צה"ל שנפצע הלילה קשה בבית להיא פונה באמצעות מסוק לבית החולים שיבא בתל השומר והועבר לחדר הניתוח. שני חיילים נוספים נפצעו באורח קל. סמוך לשעה 10:00 הבוקר נורו מספר רקטות לעבר קריית מלאכי, גדרה והמועצות באר טוביה ויואב. רקטה אחת התפוצצה בתוך יישוב במועצת באר טוביה וגרמה לנזק קל. לא היו נפגעים. קודם לכן נורו מאז חצות 7 רקטות לעבר ישראל - מתוכן יורטו ארבע. רקטה אחת התפוצצה בשטח בנוי באשדוד גרמה נזק למספר כלי רכב ולחלונות בכמה דירות. שני בני אדם ששהו במקום נזקקו לטיפול רפואי לאחר שלקו בחרדה.

כלי תקשורת פלסטינים דיווחו הבוקר כי כלי טיס של חיל האוויר תקף מבנה בחאן יונס וכי מהמקום חולצו חמש גופות. מאז תחילת המבצע הותקפו כ-2,350 מטרות, מתוכן 1,100 משגרים מוטמנים ו-215 מתקנים של פיקוד ושליטה.