חייל צה"ל נהרג בפעילות בעזה

החייל נפגע מירי בצפון הרצועה, טופל בשטח ומותו נקבע בבית החולים. הודעה נמסרה למשפחתו. 4 חיילים נוספים נפצעו קל-בינוני. במהלך הלילה והבוקר הותקפו 106 מטרות ברחבי הרצועה ולפחות 14 מחבלים חוסלו. במקביל נמשך ירי הרקטות: מאז חצות נורו כ-50 רקטות לישראל, מבלי לגרום לנפגעים

כוחות צה"ל פועלים בעזה (ארכיון) (דובר צה"ל)

מבצע "צוק איתן" - הפעולה הקרקעית: חייל צה"ל נהרג לפנות בוקר (ו') לאחר שנפגע מירי במהלך פעילות כוחות צה"ל בצפון רצועת עזה. החייל טופל בשטח ופונה לבית החולים, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. הודעה נמסרה למשפחתו. חייל נוסף נפצע באורח בינוני ושלושה נפגעו קל מרסיסים בעקבות פגיעת פצצת מרגמה. בצה"ל בודקים האם מדובר בירי של כוחותינו על כוחותינו או בירי של צלף פלסטיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החייל נהרג במהלך כניסה של כוחות בניסיון להשתלט על מרחבים חקלאיים בצפון הרצועה, משם נורות מרבית הרקטות לשטח ישראל. חייל נוסף נפצע באורח בינוני כתוצאה מירי.

מאז פתיחת המבצע הקרקעי ועד שעות הבוקר תקף צה"ל 106 מטרות ברצועת עזה וחיסל לפחות 14 מחבלים. בין המטרות שהותקפו: 20 משגרים מוטמנים, תשע מנהרות ושש מפקדות. מאז תחילת המבצע הותקפו 2,150 מטרות, מתוכן 1,162 משגרים מוטמנים, 200 מפקדות פיקוד ושליטה, 90 מתחמים צבאיים ו-43 מוסדות הנהגה.

בשעות הלילה הופעל מטען חבלה לעבר כוח צה"ל שפעל ברצועה. עוד דווח כי טיל נ"ט נורה לעבר דחפור של צה"ל שפעל בדרום הרצועה. לדחפור נגרם נזק. בשני המקרים לא היו נפגעים. חיל האוויר תקף הלילה מחלקה שלמה בבית החולים "וואפא" שבמזרח העיר עזה, שם הוסתרו רקטות ארוכות-טווח.

בצה"ל ביקשו מהדרג המדיני לאשר גיוס 18 אלף חיילי מילואים, וזאת בנוסף לגיוסם של 18 אלף חיילים שאישר אמש הקבינט.

תקיפות ברצועת עזה (רויטרס)

ירי הרקטות נמשך

במהלך הלילה והבוקר לא פסק ירי הרקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. סמוך לשעה 01:00 נורה מטח רקטות לעבר אופקים. חמש רקטות יורטו בהצלחה ושתיים נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים. פחות משעה לאחר מכן נורה מטח נוסף לעבר אשדוד. שלוש רקטות יורטו מעל העיר ואחת נוספת התפוצצה בשטח פתוח. בכל המקרים לא היו נפגעים.

ירי הרקטות נמשך (חדשות 2)

בשעות שלאחר מכן נשמעה מספר פעמים אזעקה ביישובי המועצה האזורית חוף אשקלון וכן בנתיבות ובשדות נגב. לפחות שתי רקטות יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. בכל המקרים לא דווח על נפגעים או על נזק.

הלילה שוחח ראש הממשלה נתניהו עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי. "המזכיר קרי שב על עמדתו כי על הפעולה הישראלית להיות מדויקת ולפעול נגד מנהרות הטרור", נמסר ממחלקת המדינה האמריקנית.

שוחח עם רה"מ (AP)

אמש בשעה 22:00 חצו כוחות גדולים של צה"ל את גבול הרצועה לצורך פעולה משולבת, שמטרתה העיקרית היא פגיעה במנהרות הטרור של חמאס. הלילה אישר הקבינט את גיוסם של 18 אלף חיילי מילואים נוספים. בסך הכל אישר הקבינט את גיוסם של 66 אלף חיילי מילואים - אולם לפי שעה עדיין לא הוצאו צווים לכולם.

מלשכת ראש הממשלה נמסר אמש כי "ראש הממשלה ושר הביטחון הנחו את צה"ל לפתוח הלילה בפעולה קרקעית כדי לפגוע במנהרות טרור החודרות מרצועת עזה לשטח ישראל. במנהרת טרור כזאת חדרו לפנות בוקר מחבלי חמאס לשטח ישראל, במטרה לבצע פיגוע המוני נגד אזרחי ישראל".

פעולה קרקעית בעזה - עדכונים אחרונים:

נתניהו: "ערוכים להרחיב משמעותית את המבצע הקרקעי"

סרן זיו שילון, המ"פ שנפצע ללוחמיו: "הלב שלי נקרע, מצטער שאני לא אתכם!"

כוחות גדולים פועלים בעזה: "חמאס הופתע מהכניסה"

"צאו להתקפה. בהצלחה. סוף"

צה"ל בעזה, הירי לדרום נמשך

אבו מאזן: "הפעולה הקרקעית תביא לשפיכות דמים"

קרי: על פעולת ישראל להיות מדויקת

הפעולה הקרקעית בעזה: כך זה נראה בעולם