אבו מאזן: "הפעולה הקרקעית תביא לשפיכות דמים"

בעולם הערבי מודאגים מהפעולה הקרקעית של צה"ל ברצועת עזה; יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן אמר כי המהלך יביא לשפיכות דמים, והביע תמיהה מסירובו של חמאס להפסקת אש. ירדן דרשה כינוס של מועצת הביטחון, מצרים מאשימה את חמאס

מודאג. אבו מאזן (רויטרס)

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן שוחח עם עיתונאים במלונו בקהיר והביע בפניהם את דאגתו כתוצאה מפתיחת השלב הקרקעי של המבצע. "המהלך רק יקשה על המאמצים להשגת הפסקת אש ויוביל לשפיכות דמים רבה", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבו מאזן הבהיר כי ההצעה המצרית להפסקת אש דומה מאוד להבנות שהתקבלו בתום מבצע "עמוד ענן" והביע תמיהה על סירוב חמאס לקבל את התנאים. היום ייסע אבו מאזן לטורקיה ומשם ימשיך לבחריין ובקטאר וזאת במטרה לקדם את הפסקת האש.

ירדן: לכנס את מועצת הביטחון
במקביל קראה לפנות בוקר ירדן לכינוס חירום של מועצת הביטחון של האו"ם, בעקבות פתיחת הפעולה הקרקעית ברצועת עזה. במהלך היום צפויה המועצה לקיים דיון חירום בנושא התרסקות המטוס המלזי מעל אוקראינה.

אמש פרסם משרד החוץ המצרי הודעת גינוי לישראל בשל הפעולה הקרקעית ברצועה. "אנו מגנים את ההסלמה האחרונה ודורשים מישראל לנהוג באיפוק", נכתב. "פעולה זו לא תוסיף לה ביטחון". המצרים קראו לישראל להימנע משימוש בלתי מוצדק ולא מידתי בכוח וקראו לשני הצדדים לקבל את יוזמת הפסקת האש.

טרם פתיחת הפעולה הקרקעית התבטא שר החוץ של מצרים בחריפות נגד חמאס. "אם חמאס היה מקבל את היוזמה לפני כמה ימים, חייהם של עשרות פלסטינים היום נחסכים", אמר.

פעולה קרקעית בעזה - עדכונים אחרונים:

נתניהו: "ערוכים להרחיב משמעותית את המבצע הקרקעי"

סרן זיו שילון, המ"פ שנפצע ללוחמיו: "הלב שלי נקרע, מצטער שאני לא אתכם!"

כוחות גדולים פועלים בעזה: "חמאס הופתע מהכניסה"

"צאו להתקפה. בהצלחה. סוף"

צה"ל בעזה, הירי לדרום נמשך

חייל צה"ל נהרג בעזה

קרי: על פעולת ישראל להיות מדויקת

הפעולה הקרקעית בעזה: כך זה נראה בעולם