קרי: על פעולת ישראל להיות מדויקת

בשיחה עם ראש הממשלה נתניהו קרא מזכיר המדינה קרי לישראל לפעול בצורה מדויקת ומוגבלת ברצועת עזה והוסיף כי לישראל הזכות להגן על עצמה מפני מנהרות הטרור. מוקדם יותר התייחסה דוברת מחלקת המדינה להרג 4 הילדים הפלסטינים ברצועה: "ישראל יכולה לעשות יותר כדי להימנע מהרג אזרחים"

"פעולה מדויקת". קרי (רויטרס)

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי שוחח לפנות בוקר (ו') בטלפון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ודן עמו בפעולה הקרקעית ברצועת עזה. "המזכיר קרי שב על עמדתו כי על הפעולה הישראלית להיות מדויקת ולפעול נגד מנהרות הטרור", נמסר מטעמו של קרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ראש הממשלה נתניהו הסביר לקרי את החלטתו לפתוח במבצע קרקעי על מנת לטפל באיום המנהרות", נמסר עוד בהודעת מחלקת המדינה האמריקנית. "קרי שב והדגיש את זכותה של ישראל להגן על עצמה ואת מחויבותה של ארצות הברית לזכות זו".  

המזכיר קרי הדגיש בשיחה עם נתניהו את הצורך להימנע מהסלמה נוספת בין הצדדים וקרא "לשוב להבנות שהושגו בתום מבצע עמוד ענן בהקדם האפשרי".

"לעשות הכל למנוע פגיעה באזרחים" (רויטרס)

מוקדם יותר קראה דוברת מחלקת המדינה האמריקנית, ג'ן פסקי, לישראל להימנע עד כמה שניתן מפגיעה באזרחים במהלך המבצע. "האירועים הטרגיים מבהירים כי על ישראל לנקוט בכל צעד אפשרי על מנת לעמוד בסטנדרטים של הגנה על אזרחים".

פסקי התייחסה למספר ההרוגים הגבוה בקרב האזרחים הפלסטינים במהלך מבצע "צוק איתן" וכינתה אותו "שובר לב". כשנשאלה האם ישראל אינה עושה די על מנת למנוע פגיעה באזרחים, אמרה: "אנו מאמינים שתמיד אפשר לעשות יותר".

פעולה קרקעית בעזה - עדכונים אחרונים:

נתניהו: "ערוכים להרחיב משמעותית את המבצע הקרקעי"

סרן זיו שילון, המ"פ שנפצע ללוחמיו: "הלב שלי נקרע, מצטער שאני לא אתכם!"

כוחות גדולים פועלים בעזה: "חמאס הופתע מהכניסה"

"צאו להתקפה. בהצלחה. סוף"

צה"ל בעזה, הירי לדרום נמשך

חייל צה"ל נהרג בעזה

אבו מאזן: "הפעולה הקרקעית תביא לשפיכות דמים"

הפעולה הקרקעית בעזה: כך זה נראה בעולם