האיחוד האירופי: "לפעול כדי לשים סוף לאלימות באזור"

מנהיגי האיחוד פרסמו הודעה בה קראו להפסקת האלימות במסגרת הלחימה במבצע "צוק איתן". באיחוד צידדו בזכותה של ישראל להגן על אזרחיה, אך יחד עם זאת גינו את הרג האזרחים ברצועה

"לעצור את ההסלמה", האיחוד האירופי (משה מילנר, לע"מ)

על רקע אישור הפסקת האש ההומניטרית על ידי ישראל וחמאס, באיחוד האירופי קראו הלילה (ה') לשני הצדדים לחדול מהאלימות באזור. "יש למנוע את ההסלמה", אמרו מנהיגי האיחוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעה שהוציאו קראו המנהיגים מבריסל להרגעת הרוחות ולהפסקת ההרג. "מנעו את הסלמת המצב וחדלו ממעשי האלימות כדי להפסיק את סבלה של האוכלוסייה האזרחית", כתבו בהודעתם.

בהמשך ציינו המנהיגים לטובה את מאמציה של מצרים לקידום הפסקת האש בין הצדדים, על אף שניסיונות אלו עלו בתוהו. באיחוד האירופי קראו לחמאס לקבל את התנאים שהציב נשיא מצרים א-סיסי, שנדחו על ידי אנשי התנועה על הסף. באיחוד האירופי אף הביעו תקווה כי הידרדרות המצב ההומניטרי בעזה תיפסק "לנוכח מותם של למעלה מ-207 פלסטינים, רובם אזרחים".

"על חמאס לקבל יוזמת מצרים" (ארכיון) (רויטרס)

"לישראל הזכות להגן על עצמה"

הצהרת מנהיגי האיחוד מצטרפת להודעתו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה, שטען כי לישראל עומדת הזכות להגן על אזרחיה ואף תקף את חמאס על שדחתה את ההצעה המצרית. יחד עם זאת המנהיגים הוסיפו כי "ישראל מוכרחה למנוע פגיעה באזרחים חפים מפשע המתגוררים ברצועה".

יחד עם זאת, מנהיגי אירופה הביעו צער עמוק על מותם של אזרחים פלסטינים ברצועה. מנהיגי האיחוד גינו את מה שכונה על ידם כ"אובדן חייהם של אזרחים חפים מפשע בעזה ואת מספר הפצועים הגבוה".