חמאס: "נמשיך להילחם, איומי נתניהו לא מפחידים אותנו"

דובר ארגון הטרור הבהיר כי אין כל כוונה לנצור את האש: "לא נישבר, על ישראל לקבל את התנאים שלנו". הוא תקף בחריפות את הרשות הפלסטינית: "נותנים כיסוי למה שישראל עושה" ואמר: "אנחנו לבד במערכה"

גם ביומו התשיעי של מבצע "צוק איתן" ובעוד שהאפשרות לכניסה קרקעית של כוחות צה"ל עדיין עומדת על הפרק - חמאס ממשיך לאיים ומשיב לנתניהו: במסיבת עיתונאים שכונסה על רקע הדיווחים על מותם של ארבעה ילדים כתוצאה מירי לכאורה של ספינת חיל הים סמוך למחנה הפליטים שאטי, אומר דובר הארגון סמי אבו-זוהרי כי "איומי נתניהו על פעולה קרקעית לא מפחידים אותנו; על ישראל לקבל את התנאים שלנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדבריו תקף דובר חמאס את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, ואמר כי "הרשות נותנת גיבוי למה שישראל עושה" והדגיש כי "יש לפתוח מיד את מעבר רפיח למעבר אספקה ותרופות". הוא הפנה אצבע מאשימה כלפי העולם הערבי ואמר: "נשארנו לבד במערכה; נמשיך להילחם".

"לישראל נגרם מפח נפש", המשיך אבו-זוהרי, ודרש מגורמי התיווך "לדבר איתנו תחילה. כל הצעה להפסקת אש צריכה לכלול מראש התחייבות ישראלית לקבל את התנאים שלנו".

אלפי חיילים גויסו

מוקדם יותר היום התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לפעילות צה"ל ואמר במסיבת עיתונאים משותפת עם שרת החוץ של איטליה פדריקה מוגריני, כי "ישראל קיבלה את הצעת הפסקת האש המצרית, אבל בחמאס דחו אותה והמשיכו לירות רקטות. הם אחראים למוות של פלסטינים. ישראל תמשיך לפעול עד שיוחזר השקט. זו זכותנו. בחמאס לא מחפשים פתרון מדיני, הם רוצים להשמיד את ישראל".

הקבינט: לגייס עוד 8,000 חיילי מילואים

נוסף על כך, בעקבות סירוב חמאס למספר הצעות להפסקת האש, צפוי הקבינט המדיני-ביטחוני לאשר את גיוסם של 8,000 חיילי מילואים, בנוסף לאישור לגייס 47 אלף חיילים שניתן בתחילת מבצע "צוק איתן".

מדובר באישור עקרוני לגייס את אלפי החיילים, אולם עוד לא התקבלה ההחלטה על גיוסם בפועל. האישור הצפוי של שרי הקבינט מגיע לאחר ששר הביטחון הורה על המהלך מוקדם יותר.

בשבוע שעבר אישרו שרי הקבינט המדיני ביטחוני לגייס כ-47 אלף חיילי מילואים, במידה ויוחלט על הרחבת מבצע "צוק איתן", וכניסה קרקעית של הצבא לתוך רצועת עזה. מטרת ההחלטה לאפשר לצה"ל להיערך בהתאם לכל תרחיש אפשרי במסגרת מבצע "צוק איתן".