הפסקת האש מציתה את הגולשים

מאות גולשים הציפו את עמוד הפייסבוק של ראש הממשלה נתניהו בתגובות מחאה, בעקבות אישור הקבינט את המתווה המצרי להפסקת האש. "שוב עצרנו באמצע", כתבה אחת הגולשות, "מבחינתי אתה כבר לא ראוי להיות ראש הממשלה", כתב אחר. בהודעה אחרת כתב מילואימניק שגויס בצו 8: "אני לא מוכן להקריב יותר את החיים שלי לחינם"

הקבינט החליט הבוקר (ג') לאשר את ההצעה המצרית להפסקת אש, ועל אף שטרם ברור אם זו תיכנס לתוקפה, בישראל כבר קמו לה מתנגדים רבים. בשעות האחרונות פורסמו בעמוד הפייסבוק של ראש הממשלה נתניהו מאות תגובות של גולשים זועמים הקוראים לדחות את הפסקת האש ולהמשיך בלחימה נגד חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הפסקת האש לפני השגת המטרות היא מאכזבת מאוד", כתבה טל, אחת הגולשות בדף הפייסבוק של נתניהו. "שוב עצרנו באמצע, שוב העימות הבא נראה רק שאלה של זמן. קבל unlike ממני".

"בזה הרגע חרצת את גורלך לקדנציה הבאה", כתב הגולש ליאור. "מבחינתי אתה כבר לא ראוי להיות ראש הממשלה", הוסיף אורפז. "תחושה של הפקרות! פשוט מאכזב!". הגולשת בת אל הוסיפה: "הפסקת אש? אני כבר מתחילה לחשוב על שם למבצע הבא".

מאות תגובות לראש הממשלה (פייסבוק (צילום מסך))

"ביבי ממאיס עלינו את המילואים"

בעמוד הפייסבוק של חדשות 2 התבקשו הגולשים לענות האם הם תומכים או מתנגדים להפסקת האש. עד מהרה התמלא העמוד במאות רבות של תגובות - רובן מביעות התנגדות נחרצת להפסקת המבצע. "כל מי שאומר בעד לא יודע באיזו מציאות חיים תושבי הדרום", כתב אחד הגולשים.

עמוד פייסבוק שנקרא "נגד הפסקת אש" הספיק לצבור יותר מאלף תומכים בתוך פחות מחצי יממה. "הדף הזה נפתח במטרה להתאחד ולעורר את הממשלה שלנו, לגרום לנו להבין שהפסקת האש טובה אולי בשבילם אבל לא בשבילנו האזרחים", כתבו יוזמי העמוד.

גם המילואימניקים מוחים (AP)


תופעה נוספת עליה מדווחים גולשים היא מחאת מילואימניקים, שנקראו בצו 8 במסגרת מבצע "צוק איתן" ומביעים כעת אכזבה על ההחלטה להפסיק את הפעילות המבצעית. "אני חייל מילואים וגם אזרח מהדרום", צוטט ברשת אחד המילואימניקים. "בנימין נתניהו היקר, אני לא מוכן להקריב יותר את החיים שלי לחינם".

"תמיד ידעתי להתייצב לכל מילואים ראשון וללכת אחרון", המשיך המילואימניק. "אני מודיע לך - די! אני לא מוכן לבוא לכל קריאה מהצבא, לסכן את חיי ולראות את דם חבריי נשפך לחינם. לחינם, בשביל שאתה תתקפל, עם הזנב בין הרגליים ונדע שנתנו את זמננו וחיינו למען כלום. שעוד בדרך חזרה הביתה אני אשמע שהכל נשאר כשהיה. ביבי נחנקנו, אתה ממאיס עלינו את המילואים!".