ישראל וחמאס - מלחמה על המסך: השתלטות על ערוצי הטלוויזיה

ארגון הטרור השתלט לדקה וחצי על שידורי ערוץ 10 הנקלטים בצלחות לוויין פרטיות. "אנו ממתינים לפעולה קרקעית בחוסר סבלנות", נכתב על המסך. במקביל, צה"ל משבש את שידורי ערוץ אל אקצא של חמאס

לוחמה פסיכולוגית - גם בשידורי הטלוויזיה: ארגון חמאס השתלט הערב (ב') לזמן קצר על שידורי ערוץ 10. הצופים שהיו עדים להשתלטות החפוזה על השידורים ראו על המסך שקופיות עם הכיתוב: "אם ממשלתכם לא תסכים על התנאים שלנו, אז הכינו עצמכם לשהייה ממושכת לזמן רב במקלטים". במקביל שיבש צה"ל את שידורי הטלוויזיה של תחנת "אל אקצא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחמאס הוסיפו לאיים וציינו במהלך ההשתלטות על השידור כי הם לא חוששים מכניסה קרקעית של צה"ל לרצועת עזה. "אנחנו ממתינים לפעולה הקרקעית בחוסר סבלנות", נכתב על המסך, "כי זוהי הדרך היחידה לשחרור האסירים שלנו".

הכתוביות המאיימות שנראו לפתע על המרקע, הופיעו בין היתר על רקע תמונה של ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון יעלון והרמטכ"ל גנץ, ותמונות של אזרחים ישראלים במרחבים המוגנים תחת מתקפת הרקטות.

גורמים בחברת yes טענו הערב כי התקלה נראתה רק בבתים שבהם יש צלחת לוויין פרטית. אנשים הקולטים את שידורי הטלוויזיה באמצעות yes, הוט או עידן פלוס לא היו עדים להשתלטות העוינת על המסך הקטן.

למרות שחברי הכנסת פקדו בימים האחרונים את ערוצי הטלוויזיה והרוויחו לא מעט זמן מסך, היה מי שבחר להתבדח על ההשתלטות. "אומרים שחמאס השתלט הערב על שידורי ערוץ 10. האמת, אחרי מה שראינו בתקשורת הישראלית בשבוע האחרון, לא ממש הרגשתי בהבדל", טען ח"כ יריב לוין בציניות.