מטח לעבר הדרום ואזור ירושלים

השעה שמונה בערב הגיעה, ועמה המטחים: רקטות יורטו מעל הרי ירושלים, בגן יבנה ובאזור אריאל. ארה"ב מפעילה לחץ על ישראל: "מתנגדים לפעולה קרקעית"

אזעקות נשמעו הערב (א') סמוך לשעה 20:00 בהרי ירושלים, בית שמש, אזור מודיעין ואשדוד. ככל הנראה כיפת ברזל יירטה שתי רקטות באזור גן יבנה, רקטה אחרת יורטה באזור הרי ירושלים ושלישית באזור אריאל. לא ידוע על נפגעים. זמן קצר קודם לכן התפוצצה רקטה בשטח פתוח באזור גוש דן. בשל הפגיעה באזור לא מיושב - לא הופעלה אזעקה. גם באירוע הזה אין נפגעים. יחד עם זאת, מאיים הג'יהאד האסלאמי לירות הלילה לעבר תל אביב וגוש דן. סמוך ל-20:30: רקטה שנורתה משטח סוריה התפוצצה ברמת הגולן. אין נזק או נפגעים. בצה"ל בודקים אם מדובר בירי מכוון או בזליגה מכוונת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז, אמר בריאיון לחדשות 2 כי צה"ל "המשיך היום בתקיפות מאוד חזקות ברצועת עזה. אנו מבינים את תמונת המצב של חמאס - הוא לחוץ מאוד. אחרי שישה ימי לחימה אפשר לקבוע בזהירות שכל מה שחמאס תכנן ביבשה, באוויר וגם מתחת לפני הקרקע - לא הניב אפילו הישג אחד קטן".

הגיע בחשאי לטורקיה. משעל (AP)

במקביל, בעוד שהירי לעבר שטח ישראל נמשך, שוחח הערב מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בשיחתם גינה קרי את ירי הרקטות לעבר ישראל, אך גם הביע דאגה מהרחבת המבצע למהלך קרקעי.

נתניהו וקרי דיברו על חזרה להבנות שהושגו בתום מבצע "עמוד ענן". עם זאת, מסרו מקורות ישראלים כי בשלב הזה אין הצעה מספקת להפסקת אש. ועל רקע הניסיונות לתווך להפסקת אש והלחץ מהעולם המערבי, התכנס הערב הקבינט המדיני-ביטחוני שוב. במרכז הדיון הערב - האפשרויות להרחבת מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה.

"צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

חוזרים לקייטנות בחלק מיישובי הדרום

מטחים על גוש דן, השרון והצפון

תיעוד: נפילת רקטת גראד בנתיבות

לפני יומיים דיווחה סוכנות הידיעות AP כי ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה אודות המבצע המתנהל ברצועת עזה. במהלך השיחה, הציע האחרון לנתניהו כי ארצו תסייע לתווך בין ישראל לחמאס במטרה להביא לעצירת הירי.

על פי מתווה ההצעה של אובמה, יחדלו שני הצדדים את הירי, כחלק מההבנות אליהן הגיעו ישראל וחמאס בתום "עמוד ענן". בנוסף, אובמה הביע בפני נתניהו את החשש מפני הסלמת פעולות צה"ל ברצועה וגינה את ירי הרקטות לעבר ישראל. הנשיא האמריקני הדגיש כי לישראל ישנה הזכות המלאה להגן על עצמה.

פינוי שרידי רקטה באשקלון (רויטרס)

מגעים להפסקת אש: משעל בטורקיה

מוקדם יותר היום דווח כי ראש הלשכה המדינית של הארגון, חאלד משעל, הגיע בחשאי לטורקיה במאמץ לקדם מתווה לרגיעה. בניגוד לחמאס, שפונה לטורקיה, בג'יהאד האסלאמי קראו להנהגה המצרית לסייע ולפעול באופן דומה.

מנהיג הג'יהאד האסלאמי בדמשק, רמדאן עבדאללה שלח, ביקש היום מ"ההנהגה המצרית לשים לנגד עיניה את האינטרס של העם הפלסטיני ואת האינטרס של העם המצרי. בזכות ההיסטוריה, הקשר, השכנות והאחווה. "התוקפנות הזו לא יכולה להימשך באכזריות כזו ובעוצמה כזו מבלי שתיענה במהלך מצרי ובקריאה מצרית ברורה שירסנו את האויב וייאלצו אותו להפסיק את מתקפתו על העם הפלסטיני", אמר.

בישראל ציננו את הידיעות לגבי הפסקת אש. השר ישראל כץ אמר לחדשות 2 כי "הפסקת אש אינה עומדת על הפרק. יש כאן אויב עם מנהיגות שאנו חייבים להיאבק בו".

בהכנת הידיעה השתתפו אהוד יערי, רוני דניאל, אודי סגל, ניר דבורי ותמיר סטיינמן.