הלוחמה הפסיכולוגית נמשכת: "סמס מהשב"כ"

"מחבל מתאבד עושה את דרכו למקלטים בתל אביב" - כך נכתב בהודעה כוזבת שנשלחה לאלפי ישראלים על ידי החמאס. על ההודעה, שנועדה לזרוע בהלה, חתום השב"כ, כביכול. מוקדם יותר הופצה בוואטסאפ שמועה על תקיפת צה"ל. המשטרה: "במקרה שיהיה על מה להתריע - נדאג לעדכן"

חמאס ממשיך לאיים, היום (חדשות 2)

חמאס ממשיך בלוחמה הפסיכולוגית: לאחר שאנשי ארגון הטרור העזתי השתלטו על מספר אתרי אינטרנט ועמודי פייסבוק פופלאריים, ממשיכים האקרים מטעמם לשלוח הודעות לאלפי ישראלים, הודעות כוזבות שמטרתן לזרוע פחד בקרב הציבור. בשעות הצהריים (א') דיווחו גולשים רבים לחדשות 2 Online, כי הפעם קיבלו הודעה למכשיר הטלפון שברשותם מנציגי שירות הביטחון הכללי, כביכול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה שנשלחה, עליה חתום "השב"כ", נכתב באנגלית כי "מחבל מתאבד חמק למרכז תל אביב ומטרתו לפגוע באזרחים השוהים במקלטים". המסרון שנשלח לישראלים רבים הסתיים באזהרה שנועדה לגרום לבהלה ואולי אף למנוע את הכניסה למרחבים המוגנים: "היזהרו מזרים במקלטים".

שעות ספורות קודם לכן, נפוצו שמועות בוואטסאפ על תקיפה צה"לית בעזה. בהודעה שיוחסה לפיקוד העורף ונכתבה בעילגות, נקראו תושבי ישראל להיכנס למרחבים המוגנים בשעות הצהריים המוקדמות. הם התבקשו בנוסף להעביר את המסר גם לחבריהם. דובר צה"ל מיהר להכחיש את המסרון ההמוני, והבטיח לבדוק את הנושא לעומק.

שדה הקרב - בטלפון הנייד (רויטרס)

בשב"כ מסרו כי "בשעות האחרונות מופצים מסרונים כוזבים כביכול מטעם שב"כ ובהם דיווחים אודות כוונות פיגוע וכן אודות נפגעים במספר מקומות בארץ כתוצאה מנפילת רקטות. שב"כ מדגיש כי מדובר בהודעות שקריות המופצות על ידי קבוצות האקרים בעולם ומרצועת עזה.

"מומלץ שלא להעביר הלאה הודעות אלו ולא לפתוח 'לינקים' המופיעים בחלק מאותן הודעות , דבר העלול לגרום להדבקת הסלולר בווירוס העלול לשאוב מידע אישי אודות המחזיק בו".

גם דובר צה"ל התייחס לסוגייה בשיחה עם חדשות 2, ואמר כי "גל השמועות שפורסם בשעות האחרונות, הכולל דיווחים כוזבים אודות הודעות מפיקוד העורף, אינו מהימן וחסר ביסוס. אנחנו בוחנים את הנושאים האלה ונטפל בזה בהפקת הלקחים".

גם במשטרה התייחסו לתופעה: "בשעות האחרונות מופצים ברשתות החברתיות שמועות חסרות כל ביסוס ודיווחים כוזבים בשם פיקוד העורף, כביכול. ברצוננו להבהיר כי תוכן הדברים אינו נכון ולא הופץ על ידי פיקוד העורף. במקרה שיהיה על מה להתריע - נדאג לעדכן אתכם בצורה מסודרת ובאופן רשמי".