בן 16 נפצע קשה מפגיעת רקטה באשקלון

מטח רקטות נורה לעבר העיר, אחת מהן התפוצצה בשכונת מגורים וגרמה לפציעתו של הנער, שנפגע מרסיסים בראש ובחזה. אדם נוסף נפצע קל. שתי רקטות נוספות נפלו בשטח אשקלון אך לא גרמו לנפגעים

מבצע "צוק איתן" - הירי מרצועת עזה נמשך: נער בן 16 נפצע באורח קשה וגבר כבן 50 נפצע קל כתוצאה מפגיעת רקטה בלב שכונת מגורים באשקלון. סמוך לשעה 12:10 נורה מטח של מספר רקטות מהרצועה לעבר העיר ויישובים במועצה האזורית חוף אשקלון. רקטה נוספת יורטה בהצלחה על ידי מערכת כיפת ברזל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנער הפצוע נפגע כתוצאה מרסיסים בפניו ובחזו, לאחר שככל הנראה לא נכנס למרחב המוגן בזמן האזעקה. "כוח שלנו שהגיע למקום מצא פצוע כתוצאה מרסיסים, שהיה בהכרה", סיפר לחדשות 2 סגן ניצב שמעון פורטל, מפקד תחנת אשקלון במשטרה. הנער הובהל במצב קשה, כשהוא מורדם ומונשם, לבית החולים ברזילי בעיר. לבית החולים פונה אדם נוסף במצב של ושבעה בני אדם שלקו בחרדה.

"נערכים לכל האפשרויות"

"התושבים צריכים להיות עירניים, הסקרנות במקרים האלה לא עוזרת", אמר ראש העיר אשקלון איתמר שמעוני. "צריך להיות סבלנים ולהישמע להוראות". שתי רקטות נוספות נפלו בעיר. אחת מהן לא התפוצצה אך גרמה לנזק. הזרוע הצבאית של חמאס נטלה אחריות על הירי לעבר אשקלון היום. בחמאס טוענים כי ירו ארבע רקטות גראד וארבע רקטות קסאם אל העיר.

"אנחנו חזקים ונחושים ואני לא רואה מקום לדיבורים על הפסקת אש", הוסיף ראש העיר שמעוני. "לדעתי מבחן התוצאה צריך להיות שלא יהיה לפה ירי. אני סומך על הממשלה וקורא להם לעשות כל שביכולתם לא לסיים זאת עכשיו. צריך לקבל את השיקולים הקרים ולשבור להם את המפרקת".

פגיעת הרקטה באשקלון (דוברות המשטרה)

"אנחנו מכים בחמאס בעוצמה הולכת וגוברת", אמר היום ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אנחנו מכים במפקדים, בפעילים, במצבורי הטילים, במפקדות. חמאס משתמש בתושבי עזה כמגן אנושי וממיט אסון על אזרחי עזה, לכן האחריות על כל פגיעה באזרחים - שאנחנו מצטערים עליה - מוטלת על חמאס ושותפיו בלבד".

"צה"ל נערך לקראת כל האפשרויות", הוסיף ראש הממשלה. "איננו יודעים מתי יסתיים המבצע. זה יכול לקחת עוד הרבה זמן ואנחנו זקוקים גם לתמיכה שלכם, אזרחי ישראל, אבל גם למשמעת שלכם".

מאז השעה 10:00 נשמעו שלוש אזעקות בעיר אשקלון וביישובים במועצה האזורית חוף אשקלון. מערכת כיפת ברזל יירטה בהצלחה שתי רקטות שנורו לעבר העיר. רקטה נוספת התפוצצה בשטחים פתוחים. בכל המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

בשעות הבוקר המאוחרות נורו מספר רקטות לעבר באר שבע ויישובי הסביבה. שלוש רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. בשעות שקדמו לכך נורו מספר רקטות גם לעבר יישובים במועצות האזוריות אשכול ושדות נגב. בכל המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

מטח לאזור השפלה ואשדוד (ארכיון) (רויטרס)

הבוקר: מטח לשפלה ולאשדוד

סמוך לשעה 06:00 נשמעו אזעקות ביישובים רבים באזור השפלה ומודיעין, לאחר לילה לא שקט שעבר גם על תושבי עוטף עזה. כיפת ברזל הצליחה ליירט לפחות ארבע רקטות, שלוש מעל אזור השפלה ואחת מעל אשדוד.

זמן קצר לאחר הירי, צה"ל תקף הבוקר את המשגר ממנו נורה מטח הרקטות לאשדוד ולשפלה. בצבא הבהירו כי "צה"ל ימשיך ויתקוף כל גורם אשר מפעיל טרור לעבר מדינת ישראל ואזרחיה".

במהלך שעות הלילה נורו כ-8 רקטות לעבר יישובי עוטף עזה. במקביל, נמשכו תקיפות צה"ל מהאוויר ברצועה ואף בוצעה פעולה קרקעית מצומצמת נגד אתר לשיגור רקטות.