אחייניו של מנהיג חמאס איסמעיל הנייה נהרגו בתקיפה

שישה פלסטינים נהרגו בתקיפת חיל האוויר בעזה - בהם גם שניים מאחייניו של מנהיג החמאס איסמעיל הנייה שאישר את הדיווח. בעוד הלחימה הופכת לאישית עבור המנהיגים, מדווחים כל תקשורת ערביים על ניסיון לגיבוש הסכם להפסקת אש

האחיין נפגע, הנייה (AP)

התקיפה בעזה מתקרבת גם לראשי הנהגת החמאס: מנהיג הארגון איסמעיל הנייה מאשר את הדיווחים לפיהם שניים מאחייניו נהרגו בהפצצת חיל האוויר בשכונת שייח' רדואן בעזה. על פי הפרסומים קרובי משפחתו נהרגו יחד עם ארבעה פלסטינים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי עאבד סלאם, בנו של הנייה, התקיפה הייתה לעבר בית אחותו של מנהיג חמאס, דבר שהביא למותם של קרובי משפחתו. על פי הפלסטינים מותם של ששת הפלסטינים היום העלה את מניין ההרוגים ברצועה בימי הלחימה במבצע "צוק איתן" ל-127. עוד מדווחים גורמי רפואה פלסטינים כי 920 בני אדם נוספים נפצעו במהלך הימים האחרונים ביותר מאלף תקיפות שביצע צה"ל ברחבי עזה.

אתמול פרסם הנייה הודעה רשמית ראשונה מאז החל סבב הלחימה עם ישראל, שבה ניסה לשדר כי אנשיו מוכנים להמשך המאבק. "האיומים של ישראל לא מפתיעים אותנו, נמשיך להילחם עבור המטרות שהצבנו לעצמנו", הדגיש.

הפצצת חיל האוויר בעזה, ארכיון (רויטרס)

ובעוד הלחימה בעזה הופכת לאישית עבור מנהיג החמאס, מדווחים כלי התקשורת הערביים על הצעה לרגיעה שמתגבשת בתיווך מצרים וקטאר. לפי שעה חמאס מסרב לאשר שישנו מתווה שעליו אפשר להגיע להבנות שיובילו להסכם הפסקת אש, אך מאשר כי המגעים אכן מתקיימים. "קיבלנו מספר פניות ברצף, אך כולן נתנו הד לעמדה הישראלית. בסופו של דבר לא קיבלנו אף הצעה שלמה כדי לדון בה", טען דובר החמאס.

נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי, מי שייתכן שעומד מאחורי גיבוש הפשרה, התייחס היום ללחימה והזהיר מפני הסלמה. "הדבר עלול לגבות את חייהם של חפים מפשע", אמר. דוברו של הנשיא הוסיף כי הממשל המצרי מנהל מגעים עם שני הצדדים לאחר שא-סיסי נפגש עם שליח הקוורטט למזרח התיכון טוני בלייר.

תיווך מצרי? א-סיסי (רויטרס)

על רקע הדיווח על מגעים, סיים מוקדם יותר היום שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הערכת מצב בהשתתפות צה"ל, השב"כ ומתאם הפעולות בשטחים במהלכה הבהיר כי מערכת הביטחון נערכת לימים ארוכים של לחימה. "המכות שחמאס סופג הן קשות מאוד, והנזק שהוא מביא על עמו כבד", הדגיש יעלון. "חמאס וארגוני הטרור האחרים משלמים מחיר כבד מאוד, ונמשיך להכות בהם עד אשר ישובו השקט והביטחון ליישובי הדרום ולשאר חלקי ישראל".

בתוך כך, נמשך היום הירי לעבר יישובי הדרום, אך במידה מועטה יחסית לימים האחרונים שבהם נורו עשרות ולעיתים מאות רקטות לעבר ישראל. בשעות הבוקר נשמעו אזעקות ברחבי השפלה, בערים רחובות, נס ציונה ויישובי האזור. אחת מהן נפלה בין שני בתים בנתיבות סמוך לשעה 14:00. נזק נגרם לבית, לכלי רכב ולכביש. בשעות הצהריים רקטה נורתה גם לעבר באר שבע, אך נפלה בשטח פתוח.

מבצע "צוק איתן" - כל העדכונים:

"קחו אותי הביתה": יום עם נפגעת חרדה

סוללת כיפת ברזל 8 נמסרה לצה"ל

צפו: חיילי צה"ל נערכים לכניסה קרקעית

תיעוד: נפילת הרקטה בתחנת הדלק

הממ"ד הציל חיי משפחה באשכול: "חוויה לא נעימה"

"הקש בגג": כך נראה נוהל אזהרת התושבים בעזה