תיעוד: שיירת מובילי טנקים בכביש מס' 1

בעוד כלי התקשורת הערביים מדווחים על ניסיון לגבש מתווה להפסקת אש, נערכים במערכת הביטחון לאפשרות של הרחבת המבצע: בתמונות שהגיעו לידי חדשות 2 נראית שיירת טנקים נעה על כביש מס' 1. צפו בתיעוד

על רקע הדיווחים בדבר גיבוש מתווה אפשרי להפסקת אש, לצד היערכות של מערכת הביטחון להרחבת מבצע "צוק איתן", נתקלו היום (שבת) הנהגים בכביש מספר 1 במראה יוצא דופן - שיירת מובילי טנקים שעושה את דרכה באיטיות בכביש, ויוצרת פקקים בנתיבי הכביש העמוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בצה"ל ממשיכים להיערך לאפשרות של כניסה קרקעית לרצועה - במידה והקבינט יורה על כך - ומתגברים את הכוחות שנמצאים בכוננות סמוך לרצועה. 

מוקדם יותר היום סיים שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הערכת מצב בהשתתפות צה"ל, השב"כ ומתאם הפעולות בשטחים במהלכה הבהיר כי מערכת הביטחון נערכת לימים ארוכים של לחימה. "המכות שחמאס סופג הן קשות מאוד, והנזק שהוא מביא על עמו כבד", הדגיש יעלון. "חמאס וארגוני הטרור האחרים משלמים מחיר כבד מאוד, ונמשיך להכות בהם עד אשר ישובו השקט והביטחון ליישובי הדרום ולשאר חלקי ישראל".

על רקע הזזת הכוחות לדרום ודבריו של יעלון להיערכות ללחימה ממושכת, מדווחים כלי התקשורת הערביים על הצעה לרגיעה שמתגבשת בתיווך מצרים וקטאר. פי שעה חמאס מסרב לאשר שישנו מתווה שעליו אפשר להגיע להבנות שיובילו להסכם הפסקת אש, אך מאשר כי המגעים אכן מתקיימים. "קיבלנו מספר פניות ברצף, אך כולן נתנו הד לעמדה הישראלית. בסופו של דבר לא קיבלנו אף הצעה שלמה כדי לדון בה", טען דובר החמאס.

היערכות בדרום, ארכיון (רויטרס)

אתמול בתדרוך שערך הרמטכ"ל גנץ לחיילי חטיבת הצנחנים הוא הדגיש כי "עזה הולכת ושוקעת לאסונה. המבצע הזה מביא תוצאות. בעזה עשו שגיאה בהחלטה לפעול ולנסות לפגוע בנו. עכשיו הם מבינים כי זאת הייתה טעות. אנחנו נמשיך במשימה כל עוד לא יאמר לנו אחרת. אנחנו גם מוכנים להרחיב אותו ככל שיידרש".

בתוך כך, נמשך היום הירי לעבר יישובי הדרום, אך במידה מועטה יחסית לימים האחרונים שבהם נורו עשרות ולעיתים מאות רקטות לעבר ישראל. בשעות הבוקר נשמעו אזעקות ברחבי השפלה, בערים רחובות, נס ציונה ויישובי האזור. אחת מהן נפלה בין שני בתים בנתיבות סמוך לשעה 14:00. נזק נגרם לבית, לכלי רכב ולכביש. בשעות הצהריים רקטה נורתה גם לעבר באר שבע, אך נפלה בשטח פתוח.

מבצע "צוק איתן" - כל העדכונים:

"קחו אותי הביתה": יום עם נפגעת חרדה

סוללת כיפת ברזל 8 נמסרה לצה"ל

צפו: חיילי צה"ל נערכים לכניסה קרקעית

תיעוד: נפילת הרקטה בתחנת הדלק

הממ"ד הציל חיי משפחה באשכול: "חוויה לא נעימה"

"הקש בגג": כך נראה נוהל אזהרת התושבים בעזה